Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Robinhood’dan Önemli Gelişme, Kripto Birimlerine İzin Verecek

Popüler çevrimiçi ticaret uygulaması olan Robinhood’dan önemli bir açıklama yapıldı.

] }

Popüler çevrimiçi ticaret uygulaması olan Robinhood’dan önemli bir açıklama yapıldı. Buna göre platform Dogecoin de başta olmak üzere kripto para birimlerine yönelik olarak çekme ve yatırma işlemlerinde izin verecek. Şimdiye kadar kullanımlarda ise sadece alım satım işlemleri gerçekleştiriliyordu. Dün sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada uygulama sağlayıcısı için ekstra işlevsellik katmayı planladıklarını bildiren platform, bu kapsamda kripto paraların yatırma ve çekme işlemlerine de başlanacağını belirtti.

İşlemlerin ne zaman başlayacağına yönelik herhangi bir açıklama yapılmazken, yakın zamanda uygulamanın hayata geçmesi planlanıyor. Özellikle şimdilik trader’lar da destek sayfası temel alındığında uygulama içinde sadece alım satım yapabiliyorlar.

İlgili Makaleler

Dogecoin İşlemleri de Yapılabilecek

Robinhood gönderisinde Dogecoin de dahil olacak şekilde popüler kripto para birimleri üzerinden işlemlerin yapılacağını belirtti. Bu durum ise Robinhood’un kripto para birimlerine yatırım yapıp yapmadığı sorularını beraberinde getirdi. Ancak Robinhood daha sonra yine sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şimdilik herhangi bir kripto para birimine dair yatırım yapmadıklarını ifade etti.

Geçen ay başlattıkları yöntem ile kullanıcıların kripto para birimleri ve GameStop hisseleri de dahil olmak üzere değişken menkul kıymetler satın alma becerilerini sınırlama sonrasında uygulama eleştirilerin odağı olmuştu ama firma bu eleştirilere karşı olağanüstü piyasa koşullarını neden olarak göstermişti. Uygulama kripto para birimlerinin kullanımı ile birlikte pek çok yatırımcıya borsaya erişme imkânı da sağlayacaklarını açıklamıştı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu