Ripple (XRP) Haberleri

Ripple’nin SEC Davası Sonrasında Oluşabilecek Senaryolar Neler? Ripple Yatırımcısı XRP’yi Elinde Tutmalı Mı?

Ripple, SEC Davası Senaryolarına Göre Nasıl Bir Değişim Yaşayacak?

] }

Ripple değeri, yatırımcılar üzerinde kafa karışıklığı yaratmaya devam ediyor. Ripple’nin az da olsa yükseliş göstermesi XRP yatırımcılarını biraz olsun umutlandırdı. Ancak 0.35 dolara kadar yükselen XRP, aşağı yönlü bir kırılma yaşayarak 0.30 dolara dek geriledi. Yatırımcı bu konuda çok endişeli. Ripple yatırımcıları XRP’lerini satmalı mı yoksa, elinde tutmaya devam mı etmeli?

Ripple, SEC Davası Senaryolarına Göre Nasıl Bir Değişim Yaşayacak?

Ripple’nin SEC davası konusunda iki farklı senaryo ile karşılaşması söz konusu. Ripple’nin SEC davasını kaybetmesi sonunu getirebilir. SEC davasının kaybedilmesi durumunda Ripple’yi birçok borsa delist edecektir. Bu durumda liste dışı kalan Ripple’nin fiyatındaki düşüş hız kesmeden devam edebilir. XRP’nin böyle bir durum ile karşılaşması halinde önemli bir düşüş yaşayacağı için, fon transferi ve likidite sağlayabilmek için ODL kullanımını bırakması bekleniyor.

Ripple’nin SEC davasını kazanması halinde ise, XRP fiyatının hızlı bir toparlanma sürecine girmesine kesin gözle bakılıyor. Bu senaryoya göre aklanan Ripple hızlı bir şekilde fiyat artışı görecek ve her şey normale dönecek. Olası bir ihtimal olarak tarihi bir rekora ulaşabilmesi de mümkün. Şu an davayı kimin kazanacağı yönünde fikir yürütmek zor görünüyor olsa da, Ripple’nin ya batacağını ya da büyük bir çıkış ivmesi yakalayacağı kesin.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu