Ripple (XRP) HaberleriKripto Para Haberleri

Ripple ve MoneyGram Arasında Yeniden Ortaklık Sinyalleri

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un yaptığı açıklamalara göre, Ripple şirketi ve MGI, ortaklığı tekrar görüşmek üzere masaya oturdu.

] }

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 16 Aralık 2020 tarihinde Ripple şirketine, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a ve Ripple kurucusu Chris Larsen’e, XRP’nin bir menkul kıymet olduğu, alınıp satılamaz bir varlık olduğu gerekçesi ile eskiden yapılmış olan toplu XRP satışlarını, yasa dışı satış ve kazanç olarak gerekçe göstererek 1,2 milyar dolarlık dava açtı. Davanın ilk duruşması ise 22 Şubat 2021 günü görüldü fakat ilk duruşmadan herhangi bir sonuç çıkmadı. Ancak davanın ilk duruşmasında, dava kaynaklı olmasa da asıl darbeyi Ripple şirketi aldı. Zira ilk duruşmanın hemen ardından Ripple şirketinin büyük ortaklarından biri olan MoneyGragm International (MGI), Ripple ile ortaklıklarını durdurduğunu açıkladı. Bu haber sonrası XRP fiyatında da düşüşler yaşanmıştı. MGI tarafından gelen açıklama sonrası, CEO Garlinghouse, konuya ilişkin ilk kez bir açıklama yaptı.

Garlingohuse’un MGI ve Ripple Ortaklık Açıklamaları

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un yaptığı açıklamalara göre, Ripple şirketi ve MGI, ortaklığı tekrar görüşmek üzere masaya oturdu. Garlinghouse açıklamalarında, MGI ile Ripple’ın RippleNet ve On-Demand Liquidity (ODL) platformları aracılığı ile milyarlarca dolarlık işlem yaptıklarını hatırlattı ve ABD merkezli bazı kurum ve işletmelerin, suyu boş yere bulanıklaştırdığını ifade etti. Brad Garlinghouse, yeniden ortaklık mesajları verdiği açıklamalarında, Ripple ile MGI’nin beraber başardıklarını inkar etmenin mümkün olmadığını ifade etti. İki kurum arasındaki resmi ortaklık, Haziran 2019 döneminde başlamıştı.

İlgili Makaleler

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu