Ripple (XRP) HaberleriKripto Para Haberleri

Ripple Önemli Bir Aşama Kaydetti, Tetragon Kararı Kalktı

Tetragon bu kapsamda Aralık ayında mahkemeye başvuru yaparak hisselerin verilmesi yönünde talepte bulunmuştu.

] }

Ripple XRP için önemli bir gelişme yaşandı. Alınan karar kapsamında Tetragon ile yaşanan mücadelede zafer elde etti. Tetragon 2019 tarihinde 175 milyon dolar değerinde bir C serisi finansman kapsamında en büyük katkı sunan şirketti ve SEC tarafından da Ripple’a dava açılması sonrasında anlaşmalarındaki hükme dayanarak Ripple’ın hisselerini geri almasını talep etmişti. Konu olan anlaşma kapsamında XRP’nin ileriye yönelik bir menkul kıymet olarak değerlendirilmesi halinde hisselerin Ripple tarafından geri alınacağı şartı bulunuyordu. Ama SEC davası henüz netlik kazanmadığı için XRP’nin menkul kıymet olduğuna dair kesin bir karar bulunmuyor.

Kazanan Ripple Oldu

Tetragon bu kapsamda Aralık ayında mahkemeye başvuru yaparak hisselerin verilmesi yönünde talepte bulunmuştu. Mahkeme kararı ise dün açıklandı ve Delaware mahkemesi tarafından verilen karar kapsamında XRP’nin durumu hakkında henüz netlik sağlanmadığı ve hakkında verilen kesin bir karar olmadığı için Tetragon’un ihtiyati önlem talebi geri çevrilerek daha önceden verilmiş olan tedbir kararı da kaldırılmış oldu.

Ripple’dan ise konuya ilişkin olarak açıklama yapıldı ve SEC tarafından XRP’nin henüz menkul kıymet olarak belirlenmediği ve bu durumda Tetragon’un aceleci davranarak kendilerini zor duruma düşürdükleri ifade edildi. Ayrıca yapılan açıklamada SEC ile sürmekte olan davanın da kendi lehlerine yönelik sonuçlanmasını umduklarını, yakın gelecekte XRP için her şeyin çok daha iyi olacağına inandıklarını da XRP ekibi belirtti.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu