Ripple (XRP) Haberleri

Ripple Kötü Haberlere Karşı Direnç Kazandı: Toparlanıyor Mu?

Ripple Eski Günlerine Dönebilir Mi?

] }

Ripple sırasıyla Spark Token airdropu ve SEC davası sonrasında önemli bir düşüş yaşamıştı. Özellikle SEC davası sonrasında 0.17 dolar seviyelerine kadar gerilemeye yaşayan Ripple, şirket tarafından yapılan açıklama sonrasında bir miktar toparlanmıştı. Bugün %15 oranında bir artış yaşayan XRP, 24 Aralık sonrasında en büyük artışını yaşamış oldu.

Ripple Eski Günlerine Dönebilir Mi?

Ripple belki de tarihinin en kötü günlerinden birini yaşıyor. Spark Token airdropu sonrasında önemli bir satış baskısı yaşamıştı. Bu satış baskısı sonrasında önemli bir kayıp yaşayan XRP tekrar toparlanamadan, SEC davası ortaya çıktı. SEC tarafından kayıt dışı menkul satışı yaptığı gerekçesi ile Ripple’ye dava açıldı. Bu dava adeta Ripple’nin fişinin çekilmesine neden oldu. Sonrasında birçok borsanın XRP’yi delist etmesi bu süreci daha kötü gitmesine neden oldu. Ripple tarafından dava hakkında açıklama yapıldı. Açıklamada bunun bir yıpratma politikası olduğu ve haklarının yasal anlamda aranacağı vurgulandı. Bu açıklama XRP fiyatının biraz olsun yükselmesine neden oldu. 0.17 dolara kadar gerileyen XRP bu artışla 0.22 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Analistler bu toparlanmanın devam etmesi halinde XRP fiyatı 0.30 direncini aşması gerektiğini düşünüyor. Bunun yanı sıra XRP’nin  eski günlerine dönebilmesi için SEC davasını kazanmış olması gerekiyor.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu