Ripple (XRP) Haberleri

Ripple Hangi Ödeme Platformunu Satın Aldı ?

] }

Ripple, XRP tabanlı merkeziyetsiz finans (DeFi) ürünleri oluşturma yolunda ilk ehemmiyetli aşamasını attı.
Şirketin yatırım kolu Xpring, merkeziyetsiz ödeme platformu Logos Network’ü satın aldı.Anlaşma bedeli açıklanmazken Logos’un kurucusu ve CEO’su Michael Zochowski, Xpring’in DeFi Ürünleri Başkanı olarak atandı.

Logos, Xpring’e satılmadan evvel yüksek seviyede güvenilir, ölçeklenebilir ve süratli tek ödeme şebekesi meydana getirmek için çalışıyordu. Xpring’in kıdemli başkan muavini Ethan Beard, Logos’un satın alınmasının Ripple’ın XRP türevleri, kredileri, vadeli ve alivre prosedür sözleşmeleri oluşturmasına takviye edeceğini ifade etti.

XRP’nin kullanım alanını genişletmeyi amaçlayan Xpring, XRP’ye dönük çalışmalar yapmış 20’den çok şirkete şu zamana kadar 500 milyon dolar sağladı. Ripple’ın yatırım kolu, geride bıraktığımız ay Coil’e 1 milyar XRP hibe ettiğini açıklamıştı.

Logos’la beraber Xpring’in gayret gösteren adedi 32’ye ulaştı. Beard,  RippleNet azası olan finans müesseselerinin XRP tabanlı DeFi ürünleriyle de ilgileneceğini fikir ediniyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu