XRP 2019 Yılının En Kötü Performans Sergileyen Parası Olmak Üzere

XRP 2019 Yılının En Kötü Performans Sergileyen Parası Olmak Üzere

XRP, Ripple'ın popülerlik kazanmış birçok çözümünde aktif olarak kullanılmasına rağmen, 2019'da en kötü performans gösteren ana kripto olabilir.

Son zamanlarda birçok cezayı sınırlandıran bir paradoks olarak görülen veriler, Ripple tarafından çözümlerinde yaygın olarak kullanılan XRP'nin, en iyiler arasında en kötü performans gösteren kripto para birimi tokeni olmasına bir aydan daha kısa bir süre kaldığını gösteriyor. Araştırmalar, bu konuda XRP’nin % 51’ine kıyasla tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana, ikinci sırada ise değerini % 49’unu kaybeden Bitcoin Cash (BCH) olduğunu gösteriyor.

2017 kripto-balonu zamanında XRP, kripto dünyasının sevgilisiydi. Her kes bu kış da aynı senaryonun tekrar edeceğini ve XRP'nin kripto para birimi topluluklarının tartışmasız şampiyonlarından biri olarak bir kez daha yağmur gibi yağacağını düşünüyordu. Bununla birlikte, bunun tersine, Ripple Labs'in sağladığı kurumsal kazanımlara rağmen, 200'den fazla ortak eklenmesi ve XRP kullanan çözümlerin genişletilmesiyle birlikte, fiyatlar herkesin beklediği gibi aynı seviyelere ulaşmadı.

Gamechanger olarak vaat edilen Swell etkinliği bile, XRP fiyatlarına çok etki etti ve bu, şu anda birçok finansal kurumun sevgilisi olan XRP'de tam olarak neler olup bittiğinin de merak edilmesine yol açtı.

XRP fiyatına ilişkin göz ardı edilen önemli bir konu, çoğu zaman çok fazla miktarda XRP belirteçinde bulunan emanet satışlardır. Bu emanet satışlar, XRP'nin belirgin bir değeri olmayan bir pazarda aşırı likiditesini yarattı.

XRP fiyatlarına zarar veren bir diğer konu da bununla ilgili yasal durumlardır. Birkaç hayal kırıklığına uğrayan yatırımcı, Ripple Labs'ı, XRP’nin statüsü ile ilgili yasal bir güvence içinde tutabildi. Belirleyicinin Howey testinde başarısız olduğu bazı iddialarda bulunulmuştu, bu da Ripple Labs'ın şiddetle mücadele ettiği temel argümanlardan biri olarak önlemdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.