Ünlü Avukattan Ripple SEC Davası Yorumu: Ripple Sıfırlanabilir!

Ünlü Avukattan Ripple SEC Davası Yorumu: Ripple Sıfırlanabilir!

Jeremy Hogan , SEC'in Ripple aleyhindeki davası hakkında yorum yaptı, "Bu XRP için var olmak yada yol olmak" şeklinde bir açıklamada bulundu . Aralık ayından bu yana davayı detaylı olarak incelediğini iddia eden Hogan, dava sonucu ripple'nin lehine sonuçlanmadan ne kadar yükseleceği konusunda tahminde bulunmanın yanlış olduğunu belirtti.

Açıklamanın devamında, Hogan, davanın ripple aleyhinde  sonuçlanması ve SEC'in Ripple'ın işlemleri tamamen finanse etme yeteneğini engelleyerek Ripple'ı kapanmaya zorlaması durumunda ise XRP'nin sıfıra düşebileceğini iddia etti.

Bununla birlikte, Ripple'ın operasyonlarını yürütmek için fiziksel varlıklara çok fazla güvenmeyen bir teknoloji şirketi olduğu göz önüne alındığında bu durum pek olası durmamaktadır. En kötü senaryoda ise Ripple abd dışında diğer ülkelerde devam edebilir.

https://kointimes.net/xrpye-bir-darbede-krakenden/

 

"Benim düşünceme göre, özellikle kısa vadede XRP'nin olumlu yönü, olumsuz yönden en az 2-3 kat daha ağır basmaktadır."

Popüler avukat, XRP'nin fiyatının Ripple'a karşı mevcut dava tarafından yapay olarak bastırıldığını da öne sürdü. Hogan'a göre, sonuç ne olursa olsun, Ripple için bir 'ölüm darbesi' olmayacak.

"Benim sonucum, SEC davasının en olası sonucunun, 2013-14 ve belki 2015 satışları için büyük bir para cezası veya cezayı ve emanet edilen XRP'nin satışında bir tür kontrol veya sınırlamayı içeren bir anlaşma olacağı yönünde."

İlginç bir şekilde, Ripple yöneticileri ABD'de sık sık “düzenleyici belirsizliğin” bir endişe olduğunu belirtmiş ve hatta bu sorunun üstesinden gelmek için yurtdışına taşınmayı tartışmışlardır.

Piyasanın bunu halihazırda XRP fiyatına göre fiyatlandırdığını varsaymak doğrudur. İlerleyen zamanda ne olacağı göreceğiz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.