SEC, Ripple’ın İddialarına Resmi Yanıt Verdi

SEC, Ripple’ın İddialarına Resmi Yanıt Verdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davanın ilk duruşması 22 Şubat 2021 tarihinde görüldü. 16 Aralık 2020 tarihinde SEC tarafından, Ripple şirketine ve şirketin iki üst düzey yöneticisine karşı açılan davada, taraflar argümanlarını mahkemeye sunmak üzere bir çalışma içindeydi ancak davanın ilk duruşmasından bir sonuç çıkmamıştı.

Bunun üzerine mahkeme, tarafların argümanlarını toplaması adına, Ağustos ayına kadar süre verdi. Ripple, ilk duruşmanın ardından geçtiğimiz hafta mahkemeye bir mektup ve belge dosyası sundu. Ripple şirketi ve avukatları tarafından, SEC’e karşı argümanların bulunduğu resmi mektup 4 Mart tarihinde Yargıç Analisa Torres’e sunulmuştu. Ripple, sunduğu mektupta, SEC’in geçmişte “XRP’nin menkul kıymet olduğuna” ilişkin net bir açıklama yapmadığını ve gerekçede gösterildiği gibi kayıt dışı menkul kıymet satışı yapılmadığını savundu. SEC iddialar üzerine 9 Mart tarihinde, mahkemeye bir yanıt dosyası iletti.

SEC’in Yanıt Dosyasının İçerikleri

Ripple şirketi, şirketin CEO’su Brad Garlinghouse’un avukatları ve şirket kurucusu Chris Larsen’in avukatları, SEC’in iddialarının geçersiz ve gerçek dışı olduğunu belirterek mahkemeye argümanlarını sunmuştu ve bunun üzerine SEC, bir yanıt dosyası hazırlayarak mahkemeye karşı belge sundu. SEC, XRP’nin menkul kıymet olduğu, alınıp satılamaz bir varlık olduğu ve Ripple şirketi ile şirketin üst düzey iki yöneticisinin kayıt dışı XRP satışı yaptığı konusunda ısrarcı görünüyor. Ayrıca yanıt dosyasında SEC; “Ripple kendi yükümlülüğünü yerine getirmektense, SEC’in özel sektörü uyarmak gibi bir yükümlülüğü olduğunu iddia ediyor” ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.