SEC, Ripple Davasından Vazgeçmiyor, Yeni Şahitler Talep Etti

SEC, Ripple Davasından Vazgeçmiyor, Yeni Şahitler Talep Etti

SEC, Ripple ile görüşülen davadan geri adım atmıyor ve davanın seyrini etkilemek için yeni adımlarda bulunuyor. Bu kapsamda SEC son olarak davada ek ifade vermek için yeni şahitler talep etti. Buna göre SEC, yargıç Sarah Netburn’den ek şahitleri dinlemesini talep etti.

Dinlenmesi talep edilen ek şahitler Ripple’ın CFO’su Ron Will ve eski Xpring başkan yardımcısı olan Ethan Beard olarak öne çıktı. Bu isimlerin yanında üç isim daha talep eden SEC böylece beş tanığın dinlenmesi talebinde bulundu. Bir şirket temsilcisi de aynı zamanda ifadelerdeki boşlukları kapatmak için görev alacak. SEC keşif esnasında geliştirilmiş olan kanıtlar ve Ripple’ın yasadışı XRP teklifine yönelik tam ölçek sebebiyle ifade sayısının artması gerektiğini savundu.

SEC Davayı Bırakmıyor

Şimdilik on mevcut ve eski Ripple çalışanları ise dava kapsamında ifade vermeye hazır bulunuyor. SEC aynı zamanda Ripple’ı lobicilik çalışmaları kapsamında belgeler üretmeye de zorluyor. Haziran 2020 tarihinde Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu eski başkanı olan Chris Giancarlo, XRP’nin kayıtsız menkul kıymet olmadığını açıklamıştı. SEC ise Ripple’ın maaş bordrosuna dikkat çekiyor ve adil bildirim eksikliği olduğu savunuyor. Bunun için de Ripple’ı tüm belgeleri açıklamamak ile itham ediyor. Aynı zamanda SEC kurumun tüm ilgili olan belgeleri de incelemek istiyor. Bunun için de yeni şahitlerin dinlenmesi dava üzerinde şaşırtıcı sonuçların yaşanmasına neden olabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.