Ripple’ın Yeni Araştırma Raporu! Küresel Finans Şirketleri Kripto Para Kullanımına Nasıl Bakıyor?

Ripple’ın Yeni Araştırma Raporu! Küresel Finans Şirketleri Kripto Para Kullanımına Nasıl Bakıyor?

Ripple’ın finans şirketlerine yönelik gerçekleştirdiği son araştırma kripto para gündemine bomba gibi yerleşti. Çünkü araştırma sonuçlarına göre finansal şirketlerin %76’sı kripto para kullanımına sıcak bakıyor. Peki banka müşterileri ne düşünüyor. İşte araştırma raporunun çarpıcı sonuçları…

3 Yıl İçinde Kripto Para Kullanmaya Sıcak Baktılar!

Ripple tarafından yeni bir rapor yayınlandı. Bu rapor ödemeler için blok zincir kullanmakla ilgilenen finans kurumlarının yüzdesinin ne olduğunu öğrenmeye yönelik araştırmanın sonunda sunuldu. Rapora göre araştırmaya konu olan finans kuruluşlarının dörtte üçünden fazlası 2025 senesine kadar kripto kullanmayı planlıyor.

11 Ağustos’ta yayınlanan araştırma sonuçlarına göre, dünya çapındaki finans kuruluşlarının %76’sı yasal mevzuatında izin vermesi halinde 3 yıl içerisinde kripto para birimi kullanmaya sıcak bakıyorlar. Diğer yandan finans şirketlerinin %71’i ise önümüzdeki 3 yıl içinde kripto para kullanmak istiyorlar.

Finansal Şirketler Kriptoyu Seçerken Neyi Dikkate Alıyor?

Kripto para uzmanları, finans kuruluşlarının kripto parayı köprü para birimi olarak kullanmaya sıcak baktıklarını belirtiyorlar. Özellikle hızlı ödeme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesinde kripto paralar yüksek avantaj sağlıyor.

Uzmanlara göre, finans şirketleri kripto para kullanım kararlarını verirken, kripto paranın şuanda dünya genelinde ne düzeyde benimsendiğini inceliyorlar. Kripto para birimlerinin daha fazla insan tarafından kullanılması, finans şirketlerinin de kripto varlıklara ve işlemlere yönelik ilgi duymasını sağlıyor.

Finansal Şirketler Kripto Parayı Hangi Alanda Kullanmak İstiyor?

Araştırmaya dahil olan Finans şirketlerine aynı zamanda neden kripto para kullanmak istedikleri soruldu. Şirketlerin %50’si enflasyona karşı korunma, hızlı ödeme gerçekleştirme, borçlanma işlemlerinde alternatif bir teminat kabul edebilme gerekçeleri ile kripto para kullanmak istediklerini belirttiler.

Banka Müşterileri Kripto Paraya Sıcak Bakıyor mu?

Ripple’ın araştırmasına göre banka müşterileri de kripto paralar ile işlem yapmaya sıcak bakıyorlar. Araştırmaya dahil olan tüketicilerin %65’i bankaların sağlaması halinde, bankaların aracılığı kapsamında kripto para satın almayı tercih edebileceklerini belirttiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.