Ripple'da son durum! 360 milyon dolarlık satış

Ripple'da son durum! 360 milyon dolarlık satış

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile çekişmeli bir savaşın ortasında olan Ripple, 2023 yılının ilk çeyrek raporunu yayınladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile çekişmeli bir savaşın ortasında olan Ripple, 2023 yılının ilk çeyrek raporunu yayınladı. Rapor, ABD'deki bankacılık krizini, Credit Suisse'e gelen darbeyi ve kripto para piyasasının genel değerlendirmesini içeriyordu. İlk çeyrek, kripto sektörü için "önemli olaylar eksik olmadığı bir dönem" olarak tanımlanmıştır.

Rapor, küresel enflasyon beklentilerinin yavaşlamasına rağmen, makroekonomik türbülansın ekonomik açıklıkları ortaya çıkardığını belirtti. XRP'nin de dahil olduğu kripto piyasalarının, bankacılık krizine rağmen dirençli kalmayı başardığına dikkat çekildi. İlk çeyrekte XRP hacminde yüzde 46 artış yaşandı ve bu durum, daha sonra görülen toparlanma ve hacimleri artırma eğilimi olan büyük olayların bir araya gelmesine bağlanmaktadır.

Ripple'ın XRP satışları 2023'ün ilk çeyreğinde 361,06 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu rakam, bir önceki çeyreğin 226,31 milyon dolarlık rakamına kıyasla önemli bir artışı gösteriyor. Ripple, XRP'yi sınır ötesi ödeme çözümü olan On-Demand Liquidity (ODL) işlemleriyle bağlantılı olarak satmaya devam etti.

XRP'nin zincir üstü faaliyeti bu çeyrek güçlü kalmaya devam etti ve işlemler bir önceki çeyrekteki 106 milyona kıyasla yüzde 9 artarak 116 milyona ulaştı. NFT'ler faaliyeti yönlendirmeye devam etti ve XLS-20'nin ana ağda yayınlanmasından bu yana Ledger'da 1 milyondan fazla varlık basıldı. Bu güçlü aktivite, geçen çeyreğe kıyasla yüzde 34 artarak 115 milyon dolara ulaşan DEX hacimlerine de yansıdı.

Latin Amerika'nın önde gelen kripto para borsası Bitso'nun 2022 yılında ABD ve Meksika arasındaki işlemlerde 3,3 milyar doları aştığını duyurduğu, Ripple ve ODL ürünü gibi stratejik ortaklarını kullanan kurumsal kripto çözümleri üzerinden gerçekleştirildi.

İlk çeyrekte, işlem ücretlerinden gelen 140 bin 993 XRP yakıldı. Bu rakam, bir önceki çeyrekte 101 bin 968'di. Yeni cüzdan sayısı ise geçtiğimiz yılın 4. çeyreğine göre büyük bir düşüş yaşadı ve cüzdan sayısı 228 binden 140 bin adede düştü. Bu sayı, 2022'nin 3. çeyreğinde ise 125 bindi.

Ripple geliştiricileri ise 22 Şubat'ta, farklı blok zinciri ağları arasında birlikte çalışabilirliği sağlayacak bir çapraz zincir köprüsü için yeni bir Birlikte Çalışabilirlik standardı (XLS-38d) önerdiler. Bu önerilen standart, kullanıcıların temel protokolleri veya programlama dillerinden bağımsız olarak dijital varlıkları ve verileri blok zincirleri arasında aktarmalarını sağlayacak. Böylece, bir blok zincirindeki token'ların XRP Ledger'daki bir hesapta kilitlenmesine olanak tanınırken, eş değer miktarda token başka bir blok zincirinde yayınlanarak XRP Ledger'ın kullanım durumlarını ve benimsenmesini artıracak.

Rapor, Ripple ve SEC arasındaki dava hakkında da bilgi verdi. Mahkeme 6 Mart'ta, SEC'nin ve Ripple'ın uzmanlarının hangi görüşlerinin özet yargıda dikkate alınabileceğine ve hangi görüşlerin "çıkarılması" gerektiğine karar veren 57 sayfalık bir görüş yayımladı. Ripple, 2023 yılında özet karar hakkında bir karar bekliyor ancak zamanlama mahkemeye bağlı.

Kısacası, Ripple şirketi SEC ile süregelen davasının yanı sıra 2023 yılı ilk çeyrek raporunda umut vaat eden bir performans sergiledi. Kripto sektöründe yaşanan olaylara ve tüm zorluklara rağmen XRP'nin hacminde yaşanan artış ve çeşitli işbirlikleri, şirketin geleceği için olumlu sinyaller veriyor. Bu süreçte, Ripple ve XRP'nin kripto para dünyasındaki yeri ve önemi merakla bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.