Ripple Yorum: Son Ripple Gelişmeleri

Ripple Yorum: Son Ripple Gelişmeleri

San Francisco merkezli Blockchain ödemeleri şirketi olan Ripple, çalışan takımını günden güne genişletirken son bir senede 9 yönetici istifa ederek yollarını ayırdı.

DailyHodl kaynaklı haber göre 2019 boyunca Ripple’dan ayrılan 9'uncu yönetici olmuştur. Şirkette ayrıldığını belirten son kişi ise 2014 yılından beri çalışan global altyapı inovasyon yöneticisi olan Dilip Rao’ydur.

Son bir senede Rao dışında Ripple’da vazife vadelerinin son bulduğunu açıklayan  yöneticiler ise şunlardır:

  • Baş piyasa stratejisti Cory Johnson
  • Kıdemli yazılım mühendisi Evan Schwartz
  • Avrupa düzenleyici alakalar yöneticisi Dan Morgan
  • Düzenleyici bağlantılar yöneticisi Ryan Zagone
  • Satış yöneticisi Ross D’Arcy
  • İş geliştirme yöneticisi Wellington Sculley
  • XRP kurumsal likidite yöneticisi Catherine Coley
  • İş geliştirme kıdemli yönetici yardımcısı Kahina Van Dyke

Ripple Şirketi; San Francisco, New York, Londra, Hindistan, Singapur, Brezilya ve Dubai’de toplam olarak 350’nin üzerinde çalışan takımına sahiptir.

Ripple, Brezilya da dahil olmak üzere dünyada genişleyerek ilerliyor. Reuters tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre şirket, kıtadaki çözümlerini genişletmek için çalışıyor. Bu, Ripple'ın dünyanın dört bir yanındaki kurumlarla halihazırda imzaladığı birçok ortaklıktan biri olacaktı.

Ripple Latin Amerika'da Büyüyor

Latin Amerika ve dünyanın çeşitli bölgelerindeki finans sektörü, işlemlerin daha hızlı gerçekleştirmesine yardımcı olacak bir çözüm arıyor. Aynı zamanda, müşteriler ve büyük kurumlar için maliyetleri azaltmak da önemli.

Ripple, ülkeler arası ödemeleri daha kolay, daha hızlı ve daha ucuz hale getirmek için çözümler sunuyor. Şirketin genel müdürü Luiz Antonio Sacco'ya göre, ülkenin net bankacılık düzenlemeleri şirketin Brezilya'da genişlemesi için çok önemli. Ayrıca ülkedeki düzenleyiciler ve diğer firmalar ile XRP'yi havale yapabilme konusunda görüşmelere devam ediyorlar.

Geçmişte, Ripple Brezilya'da Santander, Bradesco ve Rendimento gibi şirketlerle farklı ortaklıklar imzaladı. Hepsi zaten Ripple’in ödeme mesajlaşma sistemini kullanıyor. Ancak, bu firmalar XRP dijital varlığını sınırlar ötesinde veya kurumlar arasındaki ödeme yapmak için kullanmıyorlar.

Reuters tarafından yayınlanan rapora göre, Brezilya şu anda 45 farklı ülkede, kendi platformunu kullanarak yapılan toplam işlem ve havale hacminin % 30'una sahip. Ripple, Brezilya'nın yanı sıra Şili, Peru ve Arjantin'e de açılmayı planlıyor.

Samsung artık, Londra'da listelenen ve Ripple'ın ortağı Finablr'ın sahip olduğu bir platformu kullanan uluslararası bir havale özelliğine sahip.

Para Transferi olarak bir marka olan bu hizmet şu anda yalnızca ABD’de (Oklahoma hariç) kullanılabilir ve gelecek yıl diğer ülkelerde de faaliyete geçecek.

3 Ekim tarihli bir duyuruda Finablr, Samsung Electronics America ile işbirliğinin, fonların yabancı alıcılara havale edilmesini sağlayan yeni bir uygulama içi özellik içerdiğini söyledi. Müşteriler, Samsung Pay'e kayıtlı kredi kartlarını veya banka kartlarını kullanarak transfer başlatabilir ve para, belirlenen alıcılara nakit olarak veya banka hesaplarına gönderilebilir.

Şirket, yaptığı açıklamada, işlemlerin şeffaf olacağını, işlem sırasında açıklanan tüm ücretler ve oranların bildirileceğini söyledi. Ancak duyuruda hiçbir fiyatlandırma açıklaması yer almadı. İşlem sırasında Tokenized kimlik bilgileri kullanılır ve Samsung Knox anahtarları içinde saklar.

Avustralya, İngiltere, Kanada, Çin, Almanya, Japonya, Kenya, Meksika, Yeni Zelanda, Filipinler, Güney Kore, İspanya, Tayland ve Vietnam dahil 47 ülkeye transfer yapılabilir. Servis, Samsung cihazları olan müşteriler ile sınırlıdır. Açıklamada, Samsung Electronics America Başkan yardımcısı Sang W. Ahn şunları söyledi:

Para Transferi, Samsung Pay'i kullanıcıların finansal hayatlarını daha kolay hale getiren bir platforma dönüştürmek için vizyonumuzdaki ilk adım.”

Birileri Samsung Coin İsmini Tescillemeye Çalışıyor. Ama Samsung Değil Samsung Ripple'ın Ortağı Finablr İle Uluslararası Ödeme Konusunda Birlikte Çalışıyor

Partner Ağı

Ödemeler kuruluşu 1976 yılına dayanan ve yakın zamanda Finablr tarafından satın alınan İngiliz şirketi Travelex tarafından gerçekleştiriliyor. Travelex'in Samsung Pay işlemlerinde Ripple kullanıp kullanmayacağı açık değil. Bazı işlemler için, şirket hala geleneksel Swift ağını kullanacak. Bu hamle, Samsung cihazlarında finansal kripto ve merkezi olmayan sistem kullanımının arttığına işaret ediyor. Ancak, servisi kripto para birimini alıp satmak için kullanamazsınız.

Diğer Finablr kuruluşları olan UAE Exchange ve Unimoni, Ripple teknolojisi ile çalışıyor ve 2019'un başından beri Tayland'a yapılan işlemler için kullanıyor. Samsung, cihazları için aktif olarak blok zinciri geliştiriyor. Şirket, Eylül ayında Galaxy Note 10'u bir kripto para cüzdanıyla piyasaya sürdü. Ağustos ayında telefonlarına bitcoin desteği eklendi. Ayrıca kendi blok zinciri ağını ve kendi parasını geliştirme üzerinde de çalışmalar yaptı.

Blockchain firmalarından biri olan Ripple ve xRapid teknolojisi, geçen Eylül ayında Meksika ve Filipinler’e 18.9 milyon dolar ölçüsünde transferle yeni tek rekora imzaladı. (Ripple'da İşlem Rekoru Kırıldı )

Büyümenin büyüklüğü, Ağustos ayı rakamının 10 milyon dolar seviyesinde olması göz önüne alındığında henüz etkileyici tek hâl alıyor.

Bu artış, XRP’nin beynelmilel paratransferlerinde tüketiminin kayda kıymet biçimde arttığına gösteriyor.Dünya Bankası bilgileri, Meksika ve Filipinler’in sırayla 36 milyar dolar ve 34 milyar dolar ile gezegenin en devasa para aktarımı alıcıları olduklarını işaret ediyor.

Ripple'da İşlem Rekoru Kırıldı ! Ripple'da İşlem Rekoru Kırıldı !

Geçen ay Meksika’da gayret gösteren xRapid takviyeli kripto para borsası Bitso’da likidite bütün zamanların en yüksek düzeyini aştı.

Ayrıca XRP/Peso çifti Bitso’da en fazla prosedür gören çift oldu.

Ripple yeni satın alımlarla coğrafi hudutlarını genişletirken XRP, Temmuz’dan bu yana yatay seyrini devam ediyor.

Piyasa kapitalizasyonu ile en devasa üçüncü dijital para 0.25 dolardan prosedür görüyor.

Genel hacmi pazar değerine göre gezegenin en devasa üçüncü kripto para birimi olan XRP, 2019 seneninde ne yazık ki rakipleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kadar iyi tek sene yaşamadı.

XRP Zor Bir Yıl Yaşadı

Sene başındaki boğalardan faydalanamayan XRP,yarı seneden ardından da bilhassa Ripple’dan dolayı hareketlerden kaynaklı iyiden iyiye kıymet kayıbı yaşadı. Birçok XRP yatırımcısı Ripple doğrulusunda uygulanan toplu ve ‘indirim’ XRP satışlarının arz ile  talep dengesine zarar verildiğini açıklandı ve kimi önde gelen adlar XRP hard fork’u için imza kampanyası dahi başlattı.

Ripple Yükselişe Geçti, Boğa Sezonu Başlıyor mu ? Ripple Yükselişe Geçti, Boğa Sezonu Başlıyor mu ?

Ripple, gelen eleştirilerden ardından yaptığı satışlarda oranla düşüş yaşadı ve nihai haftalarda bunları tümüyle kalırdı. Firma buna bunun dışında realite manada harekete geçtiğini hızlıca ehemmiyetli iki satın alım yaparak da topluluğa sergiledi.

Ripple’ın yatırım şirketi Xpring, iki gün evvel Logos Network adlı kripto para platformunu satın alarak, merkezi olmayan bir finansal ürün (DeFi) piyasasına girdiğini kanıtlamıştı.

Bu haberin tesiri daha geçmemişken Ripple bu gün yaptığı farklı tek yorumlama ile İzlanda ülkesine ismim attığını ve Algrim adlı kripto para platformunu satın aldığını açıkladı.

Ripple’ın bu hafta içinde üst üste gelen pozitif haberleri tabii olarak ücrete da yansıdı ve XRP bu metnin kaleme alındığı zaman yüzde 6,21 artış yaşamakta olup, 0,255 dolara kadar yükseldi. Bunun yanında Bitcoin (BTC) ise düşüşünü devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.