Ripple Yeni Ortaklığıyla 1 Milyon Yeni Kullanıcı Kazanıyor

Ripple Yeni Ortaklığıyla 1 Milyon Yeni Kullanıcı Kazanıyor

Hep kötü haberler olacak değil. Aslında, artan belirsizlik nedeniyle, birçok şirket hala önünü göremiyor. Çalışanlarının evden çalışmasına rağmen, Ripple yepyeni bir ortaklık duyurdu. Tayland merkezli DeeMoney ile çalışmak, blockchain unicorn'un bir milyon yeni kullanıcıya katılmasına izin verecektir.

DeeMoney İle Kullanıcı Kazanma

Ripple, şirketin blog yayınında Tayland fintech şirketi DeeMoney ile en son ortaklığını duyurdu. Ve karşılıklı olarak yararlı bir örtüşme gibi görünüyor. DeeMoney zaten havale konusunda uzmanlaşmıştır ve Ripple’ın küresel finansal ödeme ağı RippleNet sayesinde artık “en düşük ücretler ve en iyi oranlar” ile canlı işlemleri gerçekleştirebilecektir.

Ripple Yeni Ortaklığıyla 1 Milyon Yeni Kullanıcı Kazanıyor

DeeMoney, Ripple’ın ülkedeki RippleNet teknolojisini kullanan ilk banka dışı kuruluşunu da işaret ediyor. Havale şirketi ağırlıklı olarak Güney Kore, Singapur ve Orta Doğu'dan Tayland'a gelen ödemeleri işlemektedir. Ripple'a göre:

Şu anda, dünya çapında çalışan yaklaşık olarak bir milyon Taylandlının evden para transferi yaptığı tahmin edilmektedir.

Şirket ayrıca Taylandlıların transferler için RippleNet'ten de yararlanmalarını planlıyor. Bu uygulamanın ikinci aşaması sırasında başlayacaktır. DeeMoney CEO'su Aswin Phlaphongphanich şunları söyledi:

Birlikte, ülkeye ve uluslararası sınır ötesi işlemler için yeni bir verimlilik ve erişilebilirlik seviyesi getirerek Tayland'daki finansı demokratikleştirmeyi amaçladığımız için Ripple ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.

Ripple'ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Marcus Treacher ise şunları söyledi:

Dijital bankacılık devrimi Tayland'ı fırtınaya sürüklüyor ve DeeMoney bu konuda önemli bir oyuncu. Tayland'da RippleNet'i kullanan ilk banka dışı kuruluş olarak, düşük ücretler ve rekabetçi oranlarda verimli uluslararası transferler sağlayarak katılım sınırlarını ve kurallarını yeniden çiziyor.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, COVID-19 salgını nedeniyle dünyanın karşılaştığı zorlukları fark etti. Tüm Ripple ekibinin şimdi evden çalıştığını, ancak şirketin yine de müşterilerine hizmet verebileceğinden emin olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.