Ripple (XRP) Neden Düşüyor?

Ripple (XRP) Neden Düşüyor?

Ripple düşmesinin esas nedenlerinden biri olarak gösterilen neden Ethereum ve Bitcoin Cash gibi büyük alternatif kripto para birimlerinin Bitcoin’den çok daha iyi performans gösterdiği bir zamanda Ripple, 0,346 dolara kadar yükseldi. Kripto para, yıl başından Şubat’a kadar yüzde 80’lik bir kazanç kaydetti ve Mayıs 2019’dan bu yana en güçlü rallisini gösterdi. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı 10.500 dolarlık direnç seviyesinden sıkı bir şekilde reddedildiğinden, tüm altcoin pazarı düşük destek seviyelerine kaydı. Ripple bu dalgalanmadan olumsuz bir şekilde etkilenerek düşüşe geçti.

Kripto Pazarı’ndaki değişim Ripple Nasıl Etkiledi?

Kripto Pazarı’ndaki değişim Ripple’ın Amerikan Doları karşısında %35’lik değer kaybetmesinin sebebi Ripple’ın cansız performasından çok teknik bir problemden kaynaklı olduğu söylenmektedir. 2019’un son çeyreğinden itibaren gücünü yitirmeye başlayan Ripple piyasada daha az satış baskını yapmaya başladı ve değer kaybetmeye devam etti. Amerika Birleşik Devletleri’nin uzun süredir devam eden 5G yarışında Çin’e mağlup olmasının Kripto Pazarı’ndaki değişime sebebiyet vererek Ripple’ın hızlı bir düşüş yaşandığı da söylenmektedir. Kripto Pazarı’nda değişimin bu şekilde devam edecek olması da Ripple’ın da bu durumdan etkileceğini göstermektedir.

Piyasadaki Belirsizlik Yatırımları Neden Ripple’dan Uzaklaştırdı?

Piyasadaki Bitcoin’in hakimiyet endeksi Şubat ortalarında yüzde 62’ye kadar düştükten sonra tekrar artmaya başladı. Yüzde 10’luk Ethereum düşüşünde görüldüğü gibi, büyük altcoin’ler üzerindeki büyük reddetmeler, yatırımcıların kripto para piyasasında belirsizlik arttıkça Bitcoin, stablecoin ve fiat para birimlerine doğru ilerlediğini gösteriyor.

Yatıırımcıların Ripple’dan uzaklaşması sebep veren dalgalanma Bitcoin, Stablecoin ve fiatı değerlendirirken Ripple’ın değer kaybederek düşüşe geçmişe nede olduğunu söylenmektedir. Ripple, satış hareketleri ve hakkındaki davaların belirsizliğini koruması gibi nedenlerden de etkilenerek fiyatını düşürmüş olduğu ve yatırımcıların Ripple’dan uzaklaştığını ve yatırımcıların Ripple’ı riskli bir yatırım olarak gördüğünü söylenmektedir. Özellikle mağduriyet yaşayan yatırımcılarda dolayı Ripple’ın gelecekte de Ripple fiyatının düşmesine neden olacakmış gibi gözükmektedir.

1 Ripple Kaç TL

Ripple İlk Çıktığında Ne Kadardı?

Ripple, piyasaya sürüldüğünden beri oldukça dalga yaratan bir kriptopara sahip. Ripple diğer dijital paralardan temel anlamda oldukça farklı davranmasından dolay pek çok varlıklı kişiden destek alarak değer kazandı. Herkesle paylaşılan bir veri tabanına dayanması, işlemleri onaylamanın kolaylığından dolayı yatırımcılar kolayca yatırım yapabilir. Ripple Protokolüne göre; Ripple piyasaya 2014 yılında girdi ve $0.0059 dolar seviyesinden işlem gördü. Şu anda ise Ripple’ın değeri $2.6 dolar. Gelecek günlerde daha da değer kazanacağını söylenen Ripple birçok yatırımcının da ilgisini çekmektedir. Eğer 2014 yılında Ripple’a para yatırmış olsaydınız şu an müthiş bir kar elde etmiş olacaktınız. 2014’ten 2020’ye kadar bu kadar yükselmiş olması gelecek yıllarda da Ripple’ın yatırım için mantıklı bir seçenek olduğunu söylenmektedir.

Ripple Gelecek Günlerde Yükselişe Geçer Mi?

Ripple’ın gelecek günlerde yükselişe geçmesi analistler tarafından 0,2590 ile 0,2600 dolar seviyesi engeline takılacağından pek mümkün görünmüyor. Ripple yükselişe geçmesine rağmen hala zirvenin altında kalması, Çin ve Kore gibi ülkelerin sanal paraya karşı ardı ardına yapılan kısıtlayıcı önlemlere ve yapılan olumsuz yorumlara bağlanmaktadır. Bu da yatırımcıların Ripple tedirgin bir şekilde yaklaşmalarına ve dijital paralara yönelik endişelerini arttırmaktadır. Diğer önemli paralarından bu sebepten dolayı değer kaybetmesi kripto pazarını da önemli ölçüde etkilemiştir. Analistlerin çoğu Ripple‘ın yerel tokeninin önümüzdeki yıllarda büyük ölçüde artırma potansiyeline sahip olduğunu söylemektedir. Bazı analistler göre Ripple diğer büyük kripto paralara göre düşük performans göstermeye devam ettiği için, analistler daha fazla düşebileceğine inanıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.