Ripple Coin Geleceği 2023-2027 | XRP Coin Yorum | Ripple Coin Nedir

Ripple Coin Geleceği 2023-2027 | XRP Coin Yorum | Ripple Coin Nedir

Xrp coin geleceği, xrp coin yorumları ve fiyat tahminleri, ripple coin geleceği, uzmanların ripple analizler yer almaktadır.

Ripple geleceği son zamanlarda çokça merak ediliyor. Piyasa zaman zaman yükselirken, BTC’ye bağlı olarak düşüşler de meydana gelebiliyor. Ripple ise 2021 yılında ulaştığı tap seviyelerden sonra, ufak çaplı yükselişlerini sürdürmekte. Yazımızda xrp coin geleceği dışında xrp coin yorumaları da yer almaktadır.

 

Birçok yatırımcının portföyünde bulunan Ripple (XRP), umut vadediyor. Peki, uzmanlar XRP geleceği için neler söylüyor. Detaylı Ripple geleceğini incelediğimiz bu yazıda, uzmanların görüşlerini ve analistlerin yıllara göre fiyat tahminlerini bir araya getirdik. İşte XRP geleceği…

Ripple Coin Ne Demek?

Yatırımcılar kripto para birimleri arasında 5. Sırada yer alan XRP’nin kurucusu olan Ripple ne demek sorusuna yanıt arıyor. Blockchain teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, dijital para dünyası da tekel olmaktan çıktı. Bitcoin’in kırılamaz hakimiyeti, altcoinlerin çıkmasıyla birlikte, tekeli kırılarak geride kaldı. Ripple XRP da yatırımcıya yeni yatırım fırsatı sunan bir yatırım aracı olarak yıllar içinde ortaya çıktı. Gelecek adına umut vaat eden ve yatırımcılarının büyük kazançlar beklediği Ripple XRP , uluslararası para transferini de kolaylaştırdı. Ripple uluslararası para transferlerinde külfetleri en aza indirgeyerek büyük bir işlevi yerine getiriyor.

 

XRP Coin Nedir?

Ripple’nin ne demek olduğunu açıkladıktan sonra XRP Coin nedir, konusuna açıklık getirilmelidir. Ripple, kripto para piyasalarında XRP kısaltma adıyla biliniyor. Ripple’ı tanıyan bankalar arasında çok düşük maliyetlerle uluslararası para transferi yapılabiliyor. Şöyle ki Ripple ağına dahil bankalar arasında işlem başına 0.0011 dolar işlem ücretiyle para transferleri yapılabiliyor. Öte yandan Bitcoin de durum daha külfetli... Bitcoin para transferleri Ripple (XPR) işlemlerine göre tam tamına 3000 kat daha pahalı. Ripple XRP , Türkiye’de Akbank ile anlaşmalı bir kripto para birimi. Blockchain teknolojisine kapılarını ilk açan Türk bankası olan Akbank’ta XRP ile uluslararası para transferleri çok ucuza gerçekleştirilebiliyor.

 

Yenilikçi Blockchain teknolojisinin yeni kripto para birimlerinden biri olan Ripple XRP merak ediliyor. Bitcoin, Litecoin ve Ethereum gibi yatırımcıların dikkatini çeken Ripple XRP kripto para birimi dijital para dünyasının yeni canavarı olarak karşımıza çıkıyor. Altcoin kategorisinde yer alan Ripple XRP , Bitcoin hakimiyetinin sürdüğü kripto para piyasalarında, küçük yatırımcıya büyük kazanç fırsatları sunuyor.

 

 

Önemli Ripple Haberleri

Kripto paraların çıktığı günden bu yana oluşan piyasalarda beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştiremese bile en çok güven toplayan, en çok umutla bakılan alt kripto para birimi olan Ripple kendine has özellikleri ve özel iş anlaşmaları ile artık beklenen yükselişin seslerini fırtına öncesindeki sessizliği bozarak duyuracağa benziyor.

 

Kripto para piyasalarında birçok yatırımcının özellikle takip ettiği ripple analizi konusunda pek sağlıklı veriler yer almasa da biz son üç aylık ve altı aylık süreçte Ripple para biriminin ne gibi atılımları yaptığına bakarak ve tahminlerin ne yönde olduğuna dair analizlerimizi paylaşacağız. Kısaca özet geçmek gerekirse yıllardır yapılan anlaşmalar ve para biriminin sağlam altyapısı nedeni ile 2023 ile 2024 yılı Ripple için dönüm noktalarından biri olacak.

 

Son olarak dünyanın en büyük blockchain platform şirketlerinden R3 ile anlaşma yapan Ripple bir anda 300 bankanın dahil olduğu devasa bir ekosisteme tek bir anlaşma ile erişmiş oldu. Tabii bankaların yanında dünyanın en büyük şirketlerinin de bulunduğu bu listenin günlük hayatımıza etkisini kısa sürede gözlemleme şansımız olmasa da önümüzdeki bir iki yıl içerisinde çok iyi bir şekilde gözlemleyerek anlayacağız.

 

Birçok kripto para birimi arasında sanal parayı gerçek paraya çevirme konusunda en çok gayreti gösteren Ripple ekibi yaptığı anlaşmalar ile bir iki yıl içerisinde çok yoğun bir şekilde gerçek para piyasalarında dolaşıma başlayacak. İşte o gün geldiğinde fiyatlar oldukça yükselmiş olacak. Bugünlerde yükselme göstermeyişinin tek sebebi ise sadece XRAPID kullanımının daha aktifleştirilmemesidir.

 

Banka ve finans kuruluşlarının var olduğu ilk günlerden bugünlere değin sürekli var olan uluslararası para transferleri birçok sorun ve zaman problemi ile karşı karşıya kalmış durumda. Zamanın aşıldığı bu dönemde ise yüksek maliyetler ve para birimi dönüşümü noktasında yüksek kesinti olması nedeni ile ülkeler arası para transferi her daim sıkıntılı bir iş oldu.

 

Ripple firması yeni ürünü xrapid ile bu işlemi 2 dakika gibi bir süreye indirerek maliyetin de çok düşük olmasını sağlayarak para transferi konusunda devrim gibi bir yeniliğe imza attı. XRAPID ürünün tam olarak piyasaya sürülmesi ve kullanıma açılması ile büyük bir yükseliş göstereceğine kesin gözüyle bakılıyor.

 

 

Ripple Hangi Ülkenin Parası?

Ripple hangi ülkenin parası konusunu araştıran yatırımcılara ABD merkezli olduğu söylenebilir. Bu para birimi ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı olan San Francisco’da geliştirildiği bilinmektedir.

 

Ripple Geleceği

Ripple geleceği hakkında şu an net bir yanıt verilmesi olanaksız görünüyor. Şu sıralar zor günler geçirildiği bilinen Ripple, aslında verdiği hizmet içeriği ve Network yapısı ile kullanıcılara pek çok şey vaad ediyor. Ancak zor günler geçiriyor olması, yatırımcısını bir miktar endişeye düşünüyor. Ripple’nin bu süreçten lehine bir kararla çıkması halinde, önemli bir noktaya ulaşması bekleniyor.

 

 

 

Ripple Coin Nasıl Alınır?

Ripple nedir nasıl alınır diyen yatırımcılara, Türkiye’nin ilk ve en yüksek hacimli borsalarından biri olan BtcTürk önerilebilecektir. Bunun yanı sıra yatırımcılar dünyanın önce gelen borsalarından olan Binance’yi de tercih edebilecektir. Her iki borsa üzerinden bakiye yüklemesi yapan yatırımcılar al- sat alanına giriş sağlayarak bu altcoini aratabileceklerdir. XRP alımı için BtcTürk üzerinden XRP/ TRY paritesi seçilmelidir. Binance üzerinden ise XRP/ BNB, XRP/ USDT, XRP/ BTC ve XRP/ ETH işlem çiftlerinden herhangi biri seçilebilecektir. Parite seçimi sonrasında yatırımcı alacağı miktarı belirleyerek, alım işlemini onaylayabilecektir.

 

Ripple Coin Teknik Analizi

Aşağıdaki grafikten Ripple Coin Teknik Analizine ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Ripple Coin Yorum

Ripple coin yatırımcılarının en çok merak ettiği konuların başında xrp coin yorumları gelmektedir. Bu yazımızda uzman kuruluşların 2025 yılına kadar ripple coin yorumlarına kapsamlı olarak yer verilmiştir.

 

Ripple Coin Geleceği 2024

Ripple coin geleceği 2024 yorumunda bulunan ünlü CEO Brad Garlinghouse, büyük tahminlerini aktardı. Başarılı CEO Ripple kurucusu olarak da biliniyor. Brad’a göre XRP 2023 yılının son aylarında hareketlenebilir ve 0.9 doları aşabilir.

 

XRP geleceği hakkında konuşan bir diğer analist WalletInvestor, yıl sonunda fiyatın 0.20$ ve 0.60$ aralığında seyredeceğini düşünüyor. 2024 tahminleri ile dikkat çeken LongForecast ise, XRP fiyatının bu yılı 0.57 dolarda kapatacağını öngörüyor. 

 

Ripple  Coin Geleceği 2025

Ripple  coin geleceği 2025 yılında tap seviyelere ulaşacağa benziyor. Birkaç XRP yorumunda bulunan ünlü CEO Brad Garlinghouse, birkaç tahminde bulundu. 2024 yılı için ilk tahminini 2 dolardan, sonraki tahminlerini sırasıyla; 2.2$, 2.65$ ve 2.89$ olarak açıkladı. Brad’a göre XRP 2024 yılının en iyi altcoin’i olabilir.

 

XRP geleceği hakkında konuşanlardan Trading Beasts, tahminlerini aktardı. Ünlü analiz sistemine göre XRP fiyatı 2024’de 0.31 doları ancak görebilir. WalletInvestor ise, 2024 genelinde fiyatın 1 dolar üstünde olacağını bildiriyor. 2025 tahminleri ile dikkat çeken LongForecast ise, XRP fiyatının yıl genelinde 0.06 dolarlara kadar gerileyeceği görüşünde. Başarılı analistlerden Smartereum, XRP 2024 tahmini için, istikrarlı yükselişini sürdüreceğini bildirdi.

 

Ripple Coin Geleceği 2026

Ripple coin geleceği 2026 yılında iyi seviyelerde olabilir. XRP kurucusu ünlü CEO Brad Garlinghouse, 2026 yılı için ilk tahminini açıkladı. CEO’ya göre fiyat 3 dolar bandını aşabilir. Hatta 2026 yılını 3.5 dolardan bile kapatabilir, denildi.

 

Ripple tahminlerini aktaran Trading Beasts, olumsuz görüşlerini 2025 için de sürdürmekte. Ünlü analiz sistemine göre XRP fiyatı 2025’de 0.41 dolarla 0.50 dolar arasında seyredebilir. WalletInvestor ise, 2025 yılı sonunda fiyatın 5 doları aşacağı görüşünde. 2025 tahminlerini aktaran LongForecast, Ripple fiyatının istikrarlı şekilde seyredeceğini söylüyor. Fiyatın en fazla 0.1 dolarda olacağını bildiriyor. Smartereum ise, XRP fiyatının 2025 yılında tüm zamanların en iyi hareketini sergileyeceğinden emin.

 

Ripple Coin Geleceği 2027

Ripple coin geleceği 2027 yılı için dönüm noktası olabilir, denilmekte. Uzmanlara göre XRP, 2026’e kadar bu yıl hazırlık yapacak. Ünlü CEO Brad Garlinghouse, 2026 yılı için 5 dolara dikkat çekti. Fiyatın yıl boyunca bu seviye ve üzerinde seyredeceğini, ancak yaz aylarında bu seviye altından düzeltmeler olabileceğini dile getiriyor.

 

Ripple tahminleri ile ünlü olan analiz sistemi Trading Beasts, olumsuz görüşlerine 2026 yılı için de sürdürmekte. Popüler sisteme göre Ripple fiyatı 2026yılında 1 doları görebilir. Ancak yıl sonunda düşüşler olacağını aktarıyor.

 

WalletInvestor ise, 2026 yılına 5 dolar üstünden girebileceğimizi söylüyor. XRP fiyatının yıl genelinde bu civarda olacağını da vurguluyor. LongForecast ise 2026 tahminlerini olumlu şekilde aktardı. Analiste göre Ripple fiyatı 2026’de daha iyi seyredebilir. Fiyat için 1$ - 2$ aralığına dikkat çekiyor. Bir diğer analist Smartereum ise, birim fiyatının 2026’te 6 dolara ulaşacağı görüşünde.

 

Ripple coin Geleceği 2028

Ripple coin geleceği 2028 yılında iyi seviyelerde olabilir. XRP tahmininde bulunan uzmanlar, 2027 yılının Ripple için zirve olacağı görüşünde. Herkes gibi yorumda bulunan ünlü CEO Brad Garlinghouse, 2028 yılı için 10 dolar bandına bir hedef koydu. Bu hedefin gerçekleşmesiyle XRP’yi 25 dolara kadar uzanan bir seviyede görebileceğimi söylüyor..

 

Ripple tahminleri hakkında yorum yapan Trading Beasts, 2027 yılı fiyat tahmini olarak 5 dolara dikkat çekti. Yükselmelerin olacağını ancak XRP’dan umutlu olmadığını dile getiriyor. Hatta yıl sonunda bu seviyeden düşüşler geleceği görüşünde bulunuyor.

 

Popüler analistlerden WalletInvestor ise, 2027 yılının tap seviye olacağını söylüyor ve fiyat için 20 dolara dikkat çekiyor. Yıl boyunca bu fiyat altına düşüşler görmeyeceğimizi de bildiriyor. Yorumda bulunan bir diğer analist LongForecast, fiyat tahminlerini aktarıyor. 2027 yılında 5 doların altını çiziyor. Fiyatın bu seviyelerde olabileceğini vurguluyor. Bir diğer analist Smartereum ise, XRP fiyatının 2027’te 8 dolardan işlem göreceğini düşünmekte.

 

Ripple (XRP) Yükselir mi?

Dünyada Bitcoin’in varlığından haberdar olan insan sayısı oldukça düşük. Bu demek oluyor ki Bitcoin ve türevleri gelecekte iyi seviyelere gelecektir. Ancak piyasada her an her şey olabilir. Her zaman risklerin olacağı unutulmamalıdır. Ripple yorum için ise, birim fiyatının gelecekte bahsedilen tahminlerden daha iyi noktada olacağını söyleyebiliriz.

 

XRP fiyat geçmişine bakıldığında ise, bazı analiz uzmanları ana şirketin başarısı sayesinde kripto piyasasındaki dalgalanmaya karşı daha dirençli hale geldiğini dikkate almaktalar. Buna dayanarak da, Ripple'ın değerinin ikiye veya üçe katlanacağını emin bir şekilde öngörebiliyorlar.

 

Piyasaya yeni giren yatırımcılar, Ripple'ın fiyatının 100 dolara kadar yükselmesini umuyor. Ancak bu kadar uçuk bir yükselişi çok iyimser bir umut. Bu yüzden Ripple'a yatırım yapıp değerinin 100 katına çıkmasını umanların birkaç yıl beklemeye hazır olması gerekiyor.

 

Ripple 100 dolar olur mu

Ripple 100 dolar olur mu, son dönemlerde kripto para piyasasının artması ile en çok sorulan sorularına başında gelmektedir. Ripple 2 senedir sec ile ciddi bir davası bulunmaktadır. Bu da fiyatını 3 dolardan 0,50 dolara kadar gerilemesine neden oldu. Öncelikle ripple'ın toplam arzına bakılması gerekir, ripple arzı 100.000.000.000 adettir, yani 1 ripple 100 dolar olma ihtimali söz konusu dahi değildir. Ancak arz miktarını minimum yüzde 50 60 oranında yakarsa fiyat 40 50 dolara kadar çıkabilir. Yine bir ancak var, oda kripto para piyasa hacminin 5  trilyon dolar seviyelerinde olması gerekmektedir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum