Ripple 2023 Tahminleri

Ripple 2023 Tahminleri

Ripple 2023 tahminleri neler, Ripple ne olur, Ripple alınır mı, Ripple analizi, Ripple son durum

Ripple 2023 tahminleri, özellikle Kripto dünyasını yakından ilgilendiren konuların başında gelmektedir. Ripple tüm işlemlerin ucuz ve hızlı bir şekilde yapılabildiği açık veri kaynaklı bir protokoldür. Bu sistem uluslararası ölçekte para göndermek ve diğer işlemleri yerine getirebilmek için kullanılan bir ağ olarak ifade edilebilir. Uluslararası transfer işlemlerinin tamamını gerçekleştirme hedefi güden bu sistem, günden güne geliştirilebilmektedir.

Ripple (XRP) Nedir?

Günümüzde Ripple 2023 tahminleri kadar, Ripple ağının yatırımcıya sağladığı avantajlarda konuşulmaktadır. Tüm para birimleri ile ödeme yapılabilmesini mümkün kılan ve oldukça düşük bir komisyon alan Ripple ağında, bu Network üzerinden yapılan değer aktarımlarının ifade edilebilmesi amacı ile XRP tokeni kullanılmaktadır. XRP toketi kripto para birimleri ile geleneksel para birimleri arasında aracı görevi görmektedir. 2004 yılından beri çalışmaları süren Ripple sistemi 2013 yılında resmen oluşturulmuştur.

İnceleyebilirsiniz: Ripple Yatırım Yapılır mı? XRP Alınır mı?

XRP 2023 Fiyat Tahmini Nasıldı?

Ripple 2023 tahminleri öncesinde 2022 verilerine değinmekte yarar var. XRP için 2020 yılı birçok tartışma içerisinde başlamıştır. 2020 yılının başında XRP vadeli işlemleri, Binance’e eklendi. Bu duyurunun hemen sonrasında gelen fiyat yükselmesi, yatırımcıları oldukça şaşırttı. 2020 yılının Mart ayına gelindiğinde ise XRP küresel nedenler sebebiyle belirgin bir düşüş yaşadı.

Birkaç ay yaşanan bu hızlı düşüş sonrasında ibre tersine döndü ve XRP yeniden büyük bir yükseliş trendine geçti. Aynı zamanda Şubat ayından sonra uzun bir süre simetrik bir üçgenin içerisinde trading yaptı. Bazı analistler XRP’de yaşanan bu değişimlerin aynı şekilde devam edeceğini öngörüyordu. Ağustos ayında belirgin bir artış grafiği oluşturan XRP Kasım 2020 yılında ise en hareketli günlerini yaşadı.

Bu dönemde XRP 2023 fiyat tahmini yapılmaya başlansa da hiçbir tahmin tutmadı ve XRP rekor seviyesi olan %54’lük bir artış yaşadı. Şu sıralar 0.41 dolarlık kritik direncini kırmayı başaran XRP, yeni bir destek seviyesi oluşturarak ön plana çıktı. 0.427- 0.495’lik dolar seviyeleri gören bu tokende, beklenen FOMO düzeltmeleri yapılması halinde 0.33 aralığına kadar düşmesi olası. Bu kapsamda XRP yatırımcının yüzünü güldürebilecek kazançlı bir token olabilir.

2023 Kripto Para Tahminleri İçerisinde XRP Nasıl Seyreder?

2023 Kripto para tahminleri içerisinde XRP’nin göreceği seviyeler merak konusu. Önümüzdeki yıl içerisinde oluşabilen tahminlere geçmeden hemen önce, Ripple (XRP)’de yaşanabilecek olası değişiklerin ipuçlarına göz atmakta yarar var. Bazı analistler XRP’nin trend dönüş formasyonu olarak da adlandırılan bir tür çanak formasyonu oluşturduğunu öne sürüyor. Buna göre;

  • Trend dönüş formasyonuna göre düşüş ve yükseliş trendleri, tam tersi yönünde etki gösterecektir.
  • Çanak oluşumunda ortaya çıkan fiyat, belirli bir süre dar alanda hareket ederek düşüş sürecini devam ettirecektir.
  • Bu durum sırasında işlem hacminde yaşanan düşüş devam edecek, çanak dip noktasında en düşük seviyesini görebilir. Ancak bu aşamaya gelmek için XRP aylarca yatay seyirde devam edebilir.
  • İşlem hacminde görülen dip sonrasında arz- talep denge seviyesine ulaşacaktır. Talep lehine bir şekilde artacağı için, fiyat istikrarlı olarak artmaya başlayacaktır.

Ripple 2023 tahminleri kadar tüm bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, trend dönüş formasyonuna göre hareket etmenin yatırımcılara kazanç sağlayabileceği iddia ediliyor.

XRP 2023 Tahmin

Analistlerin XRP 2023 tahmin raporlarına göre önümüzdeki yılın başlarında Ripple’nin dolar bazında fiyatı 0.30-0.71 dolar arasında seyredecek. Bu durumda 2023 yılında önemli bir düşüşün yaşanabileceği öngörülüyor. Ancak henüz 2023 yılının ilk çeyreğinin tamamlanması ile birlikte Ripple’nin yeniden yükseliş trendleri arasında yer alacağı da kuvvetle muhtemel görülüyor.

Özellikle Kripto para piyasasında BTC’nin var olmaya devam etmesi, XRP’nin fiyatındaki artış olasılığını daha da artırıyor. Bunun nedeni olarak ise Bitcoin ile bu toketin fiyat içeriği arasındaki güçlü ilişki gösteriliyor. Ripple 2023 tahminleri ile yükseliş grafiğinin oluşacağı düşüncesine neden olarak ise;

  • XRP’nin Bitcoin’deki yükselişe ayak uydurması,
  • Ripple’nin uygun ve ucuz bir ödeme aracı olması,
  • Bu ağın, hem komisyon ücretinin düşük olması hem de diğer ağlardan önemli ölçüde hızlı olması,
  • Sınır ötesi düşük maliyetli transferler için oldukça uygun olması gösteriliyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.