MoneyGram Ripple Ortaklığı XRP Satışında "Milyona" Ulaştı

MoneyGram Ripple Ortaklığı XRP Satışında "Milyona" Ulaştı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun kısa süre önce yayımlanan yıllık raporunda MoneyGram, Ripple ortaklığının bir sonucu olarak 11,3 milyon dolar gelir bildirdi. Ripple Labs, şirkete RippleNet'i operasyonlarında kullanma teşvik amacıyla komisyon ödüyor.

Ripple Geliri Hızlı Şekilde Büyüyor

MoneyGram’ın toplam geliri azalmaya devam etse de, Ripple'ı kucaklamak şirket için açıkça olumlu oldu. Geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde RippleNet’in Talep Üzerine Likiditesini (ODL) kullanmaya başladı ve bu da oldukça başarılı oldu.

Raporda şunlar belirtiliyor:

Şirket, ODL platformu tarafından kolaylaştırılan ve güvenilir bir döviz ticareti faaliyeti sağlamakta. Döviz piyasalarına likidite getirmek için Ripple XRP tarafından desteklenmektedir.

Özellikle, Ripple'dan alınan 11.3 milyon doların 8.9 milyon doları dördüncü çeyrekte geldi. Ripple platformunun genel büyümesi göz önüne alındığında, bu sayı muhtemelen 2020'de arttı.

Bu faaliyet, Ripple Labs'in finansal kurumların hizmetini kullanmasını sağlamak için gerekli olan her şeyi kullanmayı amaçladığının kanıtıdır. Diğer ortak kurumlara da ödeme yaptığı bildiriliyor. MoneyGram durumunda, Ripple Labs zaten şirketin büyük bir yüzdesine sahip olduğundan, bu tür ödemeler önemlidir. RippeNet'i kullanma düzenlemesinin süresi 2023'te sona eriyor.

Tüm Şirketler Bu Düzenlemeyi Yapmalı

MoneyGram’ın Ripple'ı benimsemesi, şirketin küresel finans sektöründe devam eden paradigma değişikliğini tanıdığını gösteriyor. Blockchain varlıkları, dünya çapında para hareketinde giderek daha fazla rol oynamaktadır ve geleneksel havale sağlayıcılarını geçersiz kılmakla tehdit etmektedir. Aslında, MoneyGram gibi şirketlere olan ihtiyacı ortadan kaldırmak, Bitcoin'in temel tasarım özelliğidir.

Fiat tabanlı finans kurumlarıyla agresif bir şekilde çalışmak isteyen Ripple Labs, kripto alanında erken bir aykırı değerdi. Bununla birlikte, CEO Brad Garlinghouse, kriptonun en azından şu an için eski ekonominin bir tamamlayıcısı olarak kullanılacağını defalarca iddia etti. Başka bir deyişle, Garlinghouse merkez bankalarının kısa süre sonra önemsiz olacağını düşünüyor.

Bir önceki yazımız olan "Tim Draper Bitcoin Konusunda İyimser" başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

1- https://kointimes.net/aigang-coin-nedir-ve-ne-ise-yarar/

2- https://kointimes.net/neden-bitcoin-almaliyiz/

3- https://kointimes.net/tarihin-en-iyi-5-bitcoin-hack-olayi/

4- https://kointimes.net/bitcoin-etfleri-piyasayi-nasil-etkiler/

5- https://kointimes.net/sec-kripto-paralarin-gelecegini-baltaliyor-mu/

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.