Ripple (XRP) Haberleri

Ripple Elini Güçlendirmeye Devam Ediyor

Güneydoğu Asya’da büyüme planlarını hayata geçiren Ripple’ın, Trangola’da %40 hisse satın almaya hazırlandığı öğrenildi.

] }

16 Aralık 2020 tarihinde lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC), 20 bin dolar barajını kırarak büyük bir ralliye başlaması, kripto para piyasasının tamamını da yukarı yönlü harekete geçirmişti ve o dönemde neredeyse bütün altcoinler çok ciddi yükselişler elde etmişti.

Ancak Ripple (XRP) fiyatı, 22 Aralık tarihinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple şirketine ve şirketin 2 üst düzey yöneticisine açtığı dava ile sert düşüşler yaşamaya başlamıştı. Kripto para borsalarının da XRP’yi dava sonrasında peş peşe delist etmesi ile birlikte 0,17 dolar bandına kadar gerileyen XRP, davanın ilk duruşmasının ardından değer artışı yoluna tekrar girdi ve Ripple şirketi, bu süreçte geri adım atmayacağını, yeni çalışmaları ile göstermeye devam ediyor. Son olarak Ripple’ın, Asyalı sınır ötesi ödeme uzmanı Trangola’da %40 hisse satın almayı planladığı öğrenildi.

Trangola Nasıl Bir Hizmet Sağlayacak?

ABD merkezli kripto para borsaları tarafından tek tek XRP’nin delist edilmesi ile birlikte Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP pazarının büyük bir kısmının Asya pazarında oluştuğunu ve bu yüzden bu durumun çok büyük bir sorun oluşturmayacağını ifade etmişti. Açıklamalara paralel olarak Ripple’ın Asya pazarından vazgeçmeyeceği de görüldü. Güneydoğu Asya’da büyüme planlarını hayata geçiren Ripple’ın, Trangola’da %40 hisse satın almaya hazırlandığı öğrenildi. Ripple tarafından gelen açıklamalara göre Trangola, Asya bölgesindeki ödeme koridorlarını desteklemede önemli bir rol oynayacak.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu