Ripple (XRP) Haberleri

Ripple Davası ile İlgili Önemli Açıklama

Ripple XRP yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu gelecek Pazartesi görülecek olan davayı büyük bir merakla bekliyorlar.

] }

Ripple XRP yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu gelecek Pazartesi görülecek olan davayı büyük bir merakla bekliyorlar. XRP’ye açılan menkul kıymet davasının ilk görüşmesinin yapılacağı tarih merakla beklenirken iki taraf arasındaki görüşme ise tamamlandı. SEC tarafından açılan dava kapsamında tarafların aralarında yaptıkları görüşme olumsuz sonuçlandı. Ripple ve SEC, kanunlar kapsamında dava öncesinde bir araya geldiler ve dün mahkemeye uzlaşıya varamadıklarına dair bildiri verdiler.

Kimi yorumcular 15 Şubat tarihinde herhangi bir anlaşmaya varılması halinde XRP fiyatının ciddi bir hareketlilik yaşayabileceğini ifade etmişlerdi. Ancak taraflar anlaşmaya varamadılar. Fakat yapılan açıklamada an itibariyle ifadesinin kullanılması XRP yatırımcıları için hâlâ açık kapı bırakıldığını düşündürdü.

SEC Yönetimi ile Uzlaşıya Varılmak İsteniyor

Ripple tarafından daha önce yapılan açıklamada SEC yönetimi ile uzlaşmaya varmak istedikleri ifade edilmişti. Ancak SEC tarafının böyle bir uzlaşıya sıcak bakmadığı konuşulmuştu. Şimdilik yayınlanan bildiriye göre de anlaşmaya varılamadığı ifade ediliyor ve bu durum önemini yitirmiş gibi görünüyor. Yeni SEC başkanı olarak gösterilen Gary Gensler ise görevine henüz başlamadı. Ancak Ripple tarafından kendisine yönelik umutlar oldukça fazla. Ripple CEO’su daha önce Twitter üzerinden aday gösterilen Gensler’i tebrik etmeyi ihmal etmemişti.

Şimdilik belirsizlik devam ediyor olsa da Ripple’ın yönetiminin değişmesi sonrasında tarafların anlaşmaya varabilecekleri tahmin ediliyor. Ancak anlaşmaya varılmaması halinde ise XRP fiyatlarının önemli kayıplar yaşayabileceği de gündemdeki yerini koruyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu