Ripple (XRP) Haberleri

Ripple CEO’su Dava Sürecine Yönelik Sert Çıktı

Bir süredir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile aralarında dava bulunan Ripple cephesinden sürece ilişkin önemli açıklamalar geldi.

] }

Ripple CEO’su Garlinghouse tarafından katıldığı bir söyleşide davaya yönelik sert açıklamalar yapıldı. SEC tarafından açılan davanın tamamen saçmalık olduğunu ve sadece ABD’nin kendilerine bu durumu yaptıklarını belirten ünlü isim dava yüzünden yok yere çok sayıda yatırımları ellerinden kaçırdıklarını ifade etti.

Ünlü isim aynı zamanda davanın sürekli olarak belirsizlik yaşamasının hem kendilerine hem de genel olarak ABD’de kripto sektörüne de ciddi zararlar verdiğini belirtti. Bu durumun çözülmemesi halinde ise ABD’nin diğer ülkelere göre büyük zararlar görebileceğini ifade etti.

Dava Sürecinde Belirsizlik Sürüyor

SEC tarafından XRP’nin bir menkul olduğuna dair açılan dava devam ediyor. En son 30 Nisan tarihinde görülen duruşmada taraflar için net bir sonuç çıkmamış ve dava daha ilerideki bir tarihe ertelenmişti. Ancak davanın sürekli uzaması özellikle Ripple cephesi için büyük sorunları da beraberinde getiriyor.

Davanın bu şekilde uzamış olması Ripple’ın kuracağı ortaklıkları engellerken aynı zamanda XRP fiyatlarında da sürekli olarak dalgalanma yaratıyor. XRP en son 2 dolar bandına kadar yükselme yaşamış ancak buradan çok sert bir düşüş yaşayarak 1 dolar bandına kadar geri çekilmişti. Daha sonra toparlanma evresine girse de uzun bir süredir 1,5 dolar bandını aşamadı. Ripple tarafı özellikle davanın XRP üzerinde olumsuz olduğunu belirtiyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu