Ripple Haberleri

Ripple Açıklama Yaptı: XRP Hareketlendi!

SEC Davası İlk Olarak XRP Yatırımcısına Zarar Verdi!

] }

SEC davasının açılması, aşırı satış baskısı gibi durumlar Ripple fiyatı üzerinde önemli bir düşüş yaşanmasına neden oldu. Bugün gün içerisinde Ripple açılan SEC davası hakkında bir konuşma yayınladı. Bu konuşmada davanın kripto para piyasasına açılmış bir dava olduğunu ve bu durumla yasal olarak savaşacaklarını ifade etti. Yapılan bu açıklama sonrasında, Ripple bir miktar yükseliş göstererek toparlanma sürecine girdi.

SEC Davası İlk Olarak XRP Yatırımcısına Zarar Verdi!

Ripple yapılan açıklamasında şirketlerini koruyacağını, bunun için yasal olarak savaşacaklarını dile getirdi. Ripple’nin On – Demand Liqudity teknolojisine sahip olan totalde 300’den fazla yatırım ortağı bulunuyor. Yapılan açıklamada bu ortakların tamamının ABD merkezli olmadığı, başka ülkelerin daha ağırlıklı olarak bulunduğunu ifade etti. Bu davanın en çok XRP yatırımcısına zarar verdiğini ifade eden Ripple, bu durumların yatırımcılar üzerinde soru işaretlerine neden olduğunu da belirtmiş.

Bu açıklamalardan saatler önce Coinbase Ocak ayının ortası itibariyle XRP işlemlerini durduracağını duyurmuştu. Bu duyuru sonrasında XRP’nin kötü gidişatı daha da artmış 0.20 dolar değerinin bile altına gerilemesine neden olmuştu. Ripple’nin yapmış olduğu bu açıklama ise XRP fiyatının biraz olsun toparlanmasını sağladı. XRP fiyatı bir saat içerisinde 0.24 dolara kadar %40 oranında bir yükseliş gösterdi. Şu sıralar ise piyasa değerinin ise 10.6 milyara yükseldiği görülüyor.

blank

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu