Ripple (XRP) Haberleri

Ripple 1 Milyar XRP Kilidini Açtı, Ne Anlama Geliyor?

Ripple aslında çok uzun zamandan beri her ayın ilk günü 1 milyar adet XRP kilidi açıyor. Bu durumu da escrow cüzdanından çıkarıyor.

] }

Ripple halihazırda bulunduğu yasal sıkıntılara rağmen 1 milyar XRP kilidini açtığını belirtti. Bu hareket sonrasında tepki çeken Ripple aslında çok uzun zamandan beri her ayın ilk günü 1 milyar adet XRP kilidi açıyor. Bu durumu da escrow cüzdanından çıkarıyor.

XRP’ler hakkında aslında Ripple yönetimi 2020 yılının başlarında farklı bir karar vermişti. Normal durumda kilidi açılan XRP’lerin farklı gelişmeler için kullanılmakta olduğu ve bunların da Ripple tarafından kullanılıyor olduğu biliniyor. 2020 yılı itibariyle ise Ripple kilidinin açmış olduğu XRP’lerin büyük bir kısmı yeniden kilit altına alınmaya başlandı. 1 Nisan itibariyle ise kildi toplamda 2 işlemle açılmış olan 1 milyar XRP’nin seyrinin de aynı olacağı düşünüldüğü için bu eylem tepki topladı.

Yatırımcılar Tepki Gösterdi

2 işlem ile açılan 1 milyar XRP’nin akıbetinin de benzer şekilde devam edeceği tahmin ediliyor. Ripple geçen aylarda kilini açmış olduğu XRP’lerin yaklaşık olarak 100 milyon adedini yani 50 milyon dolara denk gelen kısmını kullanmış oldu. Bu fonlar da MoneyGram ortaklığı ya da XRP kapsamında piyasa yapıcı kurumlarla ortaklık için kullanılıyor.

Ripple karşı olarak SEC tarafından açılmış olan dava sürdüğü için şirketin ortaklıkları azalıyor ve MoneyGram da yakın zamanda ortaklıktan çıkmıştı. 1 milyar adet XRP’nin kilidinin açılması ile fiyat üzerinde çok ciddi bir gelişme yaşanması da bekleniyor. Son 24 saat süre zarfında ise XRP yüzde 4,2 yükseliş yakaladı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu