Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Popüler Borsa KuCoin Bu Altcoin’e Yer Verecek

KuCoin’den bugün önemli bir açıklama yapıldı. Platform içinde bugünden itibaren AVAX’e yer vereceğini belirten borsada artık AVAX – USDT ve AVAX – BTC işlemleri yapılabilecek.

] }

Popüler kripto para borsası olan KuCoin’den bugün önemli bir açıklama yapıldı. Platform içinde bugünden itibaren AVAX’e yer vereceğini belirten borsada artık AVAX – USDT ve AVAX – BTC işlemleri yapılabilecek. Yapılan açıklamaya göre ise işlemler bugün yani 5 Mart’ta başlayacak olsa da borsa para çekme işlemlerini ise 8 Mart tarihinde hayata geçirmiş olacak. Platformdan yapılan açıklamada AVAX projesinin hayata geçirilmesinden dolayı duyulan mutluluk ifade edildi. Yatırımcılara aynı zamanda yatırım yaparken dikkatli olmaları gerektiğini de ifade eden KuCoin artık AVAX üzerinden de yatırımlarını gerçekleştirebileceklerini belirtti. Platformdan AVAX ile yapılacak işlemler Türkiye saati ile 13.00’de başlamış oldu.

AVAX Nedir, Neden Tercih Edilir?

Avalanche AVAX merkeziyetsiz finansal varlıkla ve finans uygulamaları ile kripto para platformları için güvenli, pratik ve ölçeklenen yapısı ile oluşturulmuş olan ağdır. Resmi token’ı AVAX şeklinde ifade edilmektedir. Emin Gün Sirer tarafından geliştirilen AVAX, yakın bir tarihte, 2020 yılının Eylül ayında piyasaya çıkmıştır. AVAX izin gerektiren ya da gerektirmeyen blok zincirlerini tek bir ağda çalıştırabiliyor. AVAX için tercihlere bağlı olarak çözümler de alt ağlarda yapılabiliyor. Alışılmış blok zincir çözümlerinden farklı olarak AVAX için tek bir zincir üzerinde bloklar ilerlemiyor ve tüm unsurlar bir alt ağ kapsamında işlem görüyor.

Piyasaya çıktığı günden beri dikkat çeken AVAX için KuCoin’in aldığı kadar birimin daha fazla kimse tarafından kullanılmasına yardımcı olacak.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu