] }
Altcoin Haberleri

Polkadot Yeni Yıla Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Binance Polkadot’un Yıldızını Parlattı!

Polkadot, yeni yıla hızlı bir giriş yaptı. Kripto para dünyasında var olan hareketlilik hız kesmeden devam ediyor. Bitcoin’in piyasaya olan bu denli hakimiyeti, altcoinlerin durağan bir seyirde hareket etmesine neden oluyordu. Bu durum yatırımcılar üzerinde de endişeler yaratıyordu. Ancak 2021’in gelişi ile Polkadot, önemli bir yükseliş ivmesi yakaladı.

Binance Polkadot’un Yıldızını Parlattı!

Binance geçtiğimiz günlerde Polkadot projelerini destekleyeceğini açıklamıştı. Binance bu projeler için ortalama olarak 10 milyar dolarlık fonunu DOT için tahsis edeceğini açıkladı. Bu açıklama sonrasında Polkadot önemli bir yükseliş yaşadı. 29 Aralık 2020 itibariyle yükselmeye başlayan DOT, 4 günde %86 oranında yükseliş yaşadı. 5.1 dolardan 9.5 dolar seviyesine yükselen Polkadot şu sıralar 8.58 dolardan işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Bu değeri ve işlem hacmi kapsamında Bitcoin Cash’ı da geride bırakarak 6. Sıraya yerleşmeyi başardı. Sistem benzerliği nedeniyle sürekli Ethereum ile kıyaslanan Polkadot, yıl içerisinde Ethereum’dan daha iyi bir performans sergiledi. Piyasaya çıktığı ilk günden itibaren ise, EOS ve Cardonu’yu geride bırakmayı başardı. Analistler Polkadot’un 2021 yılında rakiplerinden sıyrılmayı başaran bir altcoin olduğunu düşünüyor.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu