Altcoin Haberleri

Piyasanın Gözü Bu 3 Altcoinde

Bu fiyat hareketlilikleri yaşanırken yatırımcıların son dönemlerde odağında ise lider altcoin Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) bulunuyor

] }

Kripto para piyasalarında son dönemlerde volatilite kendisini etkili şekilde gösteriyor. Lider Bitcoin (BTC) öncülüğünde yaşanan volatilitede, önde gelen altcoinler de dalgalı fiyat hareketleri sergiliyor. Fiyatların sert değer kaybedip ardından yükselişe geçtiği dönemlerde, deneyimli yatırımcılar düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirip, değer artışlarında kara geçerken, daha deneyimsiz olan yatırımcıların sert değer kayıplarında paniğe kapılarak hızla satış pozisyonuna geçtiği görülüyor.

Bu fiyat hareketlilikleri yaşanırken yatırımcıların son dönemlerde odağında ise lider altcoin Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) bulunuyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’e benzer hareketlilikler sergileyen bu altcoinler, çizikleri fiyat grafikleri ile yatırımcıları son haftada ikiye bölmeyi başardı. Hafta arasına girilirken, bu altcoinlerin Bitcoin’den farklı grafikler çizmeye başladığını söylemek mümkün.

ETH, LTC ve XRP Son Durum

Lider altcoin Ethereum, son olarak 1.750 dolar seviyesindeki direnci kırmayı başardı ve son üç gündür bu seviyenin üzerinde seyrediyor. Analistlere göre bu durum, ETH boğalarının birikim yaptığını gösteriyor. Yazım sırasında ETH 1.822 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bir diğer yandan analistlere göre Litecoin boğaları, fiyatı 199 doların (20 günlük EMA’nın) üstünde tutmaya çalışıyor.

Yazım sırasında 202 dolar seviyesinde işlem gören LTC şimdilerde yatay seyrini sürdürüyor ve analistlere göre LTC bu süreçte yukarı yönlü net bir kırılma yaşarsa yeniden 245 dolar seviyelerine hareket edebilir. Yazım sırasında 0,46 dolar bandında işlem gören Ripple’ın (XRP) ise son birkaç gündür 0,42 dolar ile 0,50 dolar arasında fiyat sıkışıklığı yaşadığı görülüyor. Analistlere göre XRP boğaları fiyatı 0,50 dolar üzerine çıkarabilirse, fiyat 0,65 dolara kadar yükselebilir.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu