Altcoin Haberleri

Pi Coin, Pi Network Nedir? Nasıl Kullanılır?

Pi Coin  dünyada en yaygın olarak kullanılan kripto parasını üretmeyi ve bu kripto paralarla Pi coin platformunda üyeler arası bir dijital pazar bünyesinde yapılacak hizmet/ürün alışverişleriyle büyük ölçekli bir ekonomi yaratmayı hedeflemektedir

Sıkça Sorulan Sorular

Pi Coin  dünyada en yaygın olarak kullanılan kripto parasını üretmeyi ve bu kripto paralarla Pi coin platformunda üyeler arası bir dijital pazar bünyesinde yapılacak hizmet/ürün alışverişleriyle büyük ölçekli bir ekonomi yaratmayı hedeflemektedir.

1 Pi Coin  ₺0,058029 Türk Lirasıdır

Pi Coin  dünyada en yaygın olarak kullanılan kripto parasını üretmeyi ve bu kripto paralarla Pi coin platformunda üyeler arası bir dijital pazar bünyesinde yapılacak hizmet/ürün alışverişleriyle büyük ölçekli bir ekonomi yaratmayı hedeflemektedir.

Pi Network  Pi Coin Madenciliği

Madenciliği yapılmış olan diğer kripto paralarda da olduğu gibi Pi coin‘de de yarılanma (halving) durumu mevcuttur. Yarılanmayı tetikleyense üye sayısıdır. Hali hazırdaki mevcut üye sayısı 10 ‘nun her yeni kuvvetine ulaştığında (yüz bin, bir milyon, on milyon…) mobil madencilerin de temel kazım hızları (pioneer + contributor) yarıya inmiş oluyor. Böylelikle zaman içinde Pi’nin nadir elde edilmiş olan bir dijital varlık olarak değerini koruması ve attırması düşünülüyor.

Pi coin kaç tl : 1 Pi Coin  ₺0,052029 Türk Lirasıdır

Uygulama ise kazıya başladığımız andan itibaren bizlere 24 saatlik periyotlar halinde saniye başına Pi kazandırmaktadır.  3 adet 24 saatlik kazım periyodu bittiğinde katkıcı rolüne kavuşur ve böylece güvenlik çemberini de kurabiliriz. Güvenlik çemberine istediğimiz sayıda üye ekleyebiliriz ama bunların sadece 5 tanesinden faydalanıyoruz. Güvenlik çemberindeki her üye temel kazım hızımızı yani toplam kazım hızımızı yüzde 20 arttırmış oluyor.

Bu sisteme üye olabilmeniz önce akıllı bir telefona ihtiyacınız var.

 • iOS işlemcili  akıllı telefonlarınızdan ” Pi Network”u indirip kullanabilirsiniz.
 • Android işlemcili akıllı telefonlarınızdan da  “Pi Network”u indirip kullanabilirsiniz.

Tabi kayıt olmanız içinde bir üyenin sizi davet etmesi gerekmektedir yoksa kayıt olamazsınız.

Pi Coin Kaç TL Pi Coin Fiyat Grafiği

 

pi coin
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h

Pi Coin Hesaplama

 

pi coin, pi network nedir? nasıl kullanılır? 1

Pi Network ne zaman değer kazanacak

Pi coin’in değer kazanabilmesi için öncelikle blok zincirini tamamlayıp mainnet sürecini başarı ile tamamlamalıdır. Bu süreçten sonra borsalarda yer alıp değerlenebilir. Şuan binlerce kişi tarafından kullanılması mainnet sürecini hızlandırabilir. Ancak kesin olarak gelecek vaad eden bir coin denilmesi doğru olmaz.

 

Güvenlik Çemberi Nedir?

Pi Network uygulamasını indirdikten sonra 3 kere 24 saatlik kazım işlemini tamamladıktan sonra sistem sizi katkıcı rolüne yükselterek korumaya almaktadır.

Güvenlik çemberine sadece  davet ettiğiniz 5 kişi gelebilir. Oluşturulan güvenlik çemberi sayesinde daha fazla  kazım yaparak pi coin elde edersiniz.

 

Pi Borsalarda Ne Zaman Listelenecek? Pi coin ne zaman borsaya girecek?

Picoin şuan herhangi bir borsada yer almamaktadır. Borsalarda yer alabilmesi için öncelikle blok zincire geçip mainneti tamamlaması gerekmektedir. Bunun dışında blok zincirlerinin tamamladıktan sonra testnet ağında deneme yapmaları gerekmektedir. Yapılacak testelerden sonra  Pi coin  sorunsuz çalışır ve güvenlik açığı bulunmaz ise  ana blok zincir olan Mainnet’e geçebilir. Bütün bunlar tamamlandıktan sonra kripto para borsalarında listelenmesi için başvuruda bulunabilirler.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

17 Yorum

 1. Bu sisteme ben de katıldım. Katılmak için referansa ihtiyacınız var.****** kodunu kullanabilirsiniz

  1. hakimalptekin47 kullanıcı aci davet atabilirsiniz. pi coin geleceği olacak kripto paralardan biridir. bu yüzden mümkün olduğunca biriktiriyorum.

 2. Pi network için davetiye kodum.. …atmaca7853… beni ekleyin ve güvenlik çemberinde ilk beş kişiyi iyi belirleyin devamli kazi yapan kişilere öncelik verin ki kazim hiziniz düşmesin.. ben devamlı kazidiğim için beni öncelikli ekleyebilirsiniz.. şimdiden bol kazançlar..

 3. MİROCAN342 pi coin REFERANS KODU BUYRUN GELİN. Allah razı olsun, yıllar öncesinden haberi ilk siz yapmışmısınız. İnsanların pi coin referans kodunu da paylaşıyorsunuz.

 4. Bu işten bir şey çıkar mı bilemeyiz tabi ki. Fakat bir masrafı veya zahmeti yok. Olur mu olur, denemeye değer.

  Davet kodu : muratyurdakul

 5. Kripto para Btc’nin ilk çıktığı zamanlardaki gibi şuan kazım işlemi yapılıyor, 24 saatte 1 kere girip tıklıyarak kazım (mining) periyodunu çalıştırıyorsunuz.. Dikkat çekici projeye benziyor. en nihayetinde yatırım riskiniz de yok. uygulama indir, günlük login ol geç. yarın öbür gün prim yapar iyi ki dersin, yapmassa da siler geçersin… 2019’un son çeyreğinde Stanford üniversitesinde okuyan 3 genç ile başladı proje.. 2022’nin başlarında borsaya giriş planlanıyor, gelecek vaad eden bir coin olduğunu söylüyebilirim. Herhangi bi para ödemiyorsunuz, günlük girip 1 kere tıklayıp kazma işlemi yapıyorsunuz.. Belki 1 btc olamaz ama onun gittiği yoldan gidiyor kesinlikle.. Pi network yazıp uygulamayı indirebilirsiniz REF: gocel yazabilirsiniz referanssız kayıt olmuyor kesinlikle. Kaybedecek birşeyiniz yok çok hızlı büyüyen bir Coin belli bir seviyeye para ile satılabilecek, bu süreçte sizin kazdığınız pi’ler sizin artınız olacak. REFERANS KODU : gocel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu