Peter Brandt : Bitcoin Parabolik Bir Harekette

2017 ile 2018 yıllarında yaptığı başarılı fiyat varsayımları ile kripto para dalında de kıymetli bir isim olduğunu kanıtlayan Peter Brandt, ağzından çıkan sözlerin büyük bir dikkatle dinlenmesi gereken kimselerin başında geliyor. Brandt daha evvel 2017 rallisini ve 2018 çöküşünü kestirim etti ve artık yeni bir Bitcoin (BTC) kestirimi ile önümüzde. En alttaki tweet içerisindeki medya anlatımında bu yükselişe değinen Brandt, 2020 yılı için fiyat müjdesi vermiş oldu.

Bitcoin Yeni Bir Yükselişin Eşiğinde Başkan kripto para ünitesinin ta 2013 yılına kadar giden devasa bir boğa kanalı içerisinde kaldığını belirten Brandt, yakında gayrı bir parabolik yükselişle piyasanın şaşırabileceğini tabir etti. Parabolik yükseliş rastgele bir varlığın çok az sayıda yaşayabileceği devasa fiyat artışı olarak biliniyor ve BTC bunu tarihi boyunca yaklaşık 2 sefer yaşadı. Birisinde 20.000 dolara, başkasında ise 14.000 dolara kadar yükseliş sağlandı.

Bitcoin bu metnin kaleme alındığı an itibariyle 9.300 dolardan süreç görüyor ve son hafta önemli bir duraksama yaşadığı biliniyor. Birinci olarak 9.500 doları zorlayan gelgelelim oradan 9.100 dolara kadar düşen BTC, daha sonra 9.300 dolarda konsolidasyon yaşadı.

Şu an için bütün kripto para piyasası durgun bir manzara çiziyor ve yeni bir kırılmanın eşiğinde olunduğu söylenebilir. Klâsik yatırımcılar bu metinden da okunabileceği üzere hala BTC’yi anlamasalar da, fiyat yükselişe geçince birçok insanın buna akın edeceği bir gerçek.

 

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın