Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

PayPal CEO’sundan Önemli Açıklamalar, Çin ABD’ye Karşı Kripto Kullanabilir

Ünlü yatırım finansmanı PayPal’ın CEO’su olan Peter Thiel tarafından önemli açıklamalar yapıldı. Thiel tarafından yapılan açıklamalarda, Çin’in ABD’ye karşı doların gücünü kırmak amacıyla BTC’yi bir silah olarak kullanabileceği ifade edildi.

] }

Ünlü yatırım finansmanı PayPal’ın CEO’su olan Peter Thiel tarafından önemli açıklamalar yapıldı. Thiel tarafından yapılan açıklamalarda, Çin’in ABD’ye karşı doların gücünü kırmak amacıyla BTC’yi bir silah olarak kullanabileceği ifade edildi. Firmanın kurucu ortağı ve risk sermayedarı olan Thiel, yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekmiş oldu.

ABD dış politikasının baltalanmasına yönelik olası bir ihtimal olduğunu belirten Thiel, Çin’in yakın zamanda kripto para birimlerine yönelik daha fazla ilgi göstereceğini ve bu birimlerin çok daha fazla kullanılması için baskı yapacağından bahsetti. Aynı zamanda Thiel’a göre Euro da yine aynı durumdan etkilenebilecek. Katıldığı programda kripto para gündemini değerlendiren Thiel, Çin’in Merkez Bankası tarafından geliştirilen dijital para birimine değindi.

“Çin Yakın Gelecekte Tehlike Yarabilir”

Uzun bir süredir BTC destekçisi olduğu bilinen Thiel yaptığı son açıklamalar ile kripto paraların ABD aleyhine kullanılabileceklerini belirtti. Özellikle Çin Merkez Bankası tarafından geliştirilen CBDC adını taşıyan stablecoin’in bu durumda etkili olacağından bahsetti. Bu birimin, doların küresel rezerv karşısında tehlike oluşturacağını belirten isim dikkatleri de bu konuya çekmiş oldu.

Thiel açıklamalarında “Çin’in bakış açısı ile baktığımızda ABD’nin bu rezerv para birimine sahip olması sevilmiyor. Özellikle petrol tedarik zincirleri üzerinde çok fazla kaldıraç yaşanmasına neden oluyor, bu yüzden dijital para birimlerine ağırlık verecekler,” dedi. Thiel’in tahminlerinin doğru çıkıp çıkmayacağı ise Çin’in kripto parasını kullanması ile belli olacak.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu