Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

Otomobil Sürücüleri Fiat 500 İle Kripto Para Kazanacak

Fiat 500 model otomobil sahiplerine, araç sürdükçe kripto para kazanma olanağı tanınacak.

] }

Kripto para birimlerinin işlevselliği, kullanım alanları gibi konularda sık sık gündeme tartışmalar geliyor. Bir kesim kripto para birimlerinin kullanım alanının dar olduğunu ve reel ekonomi piyasalarında kullanımının olamayacağını dile getirirken, bir kesim ise kripto paraların reel ekonomi piyasalarına entegre edilebileceğini dile getiriyor.

Alışverişlerde, maaş ödemelerinde kripto para kullanımının önünün açılması için, özellikle 2020 yılından bu yana kripto para sektöründe önemli adımlar atılmıştı ve bu adımlara bir yenisi daha eklendi. Fiat Chrysler ve PSA Group şirketlerinin ortaklığı ile kurulan Stellantis, çevreci ürünler geliştiren teknoloji şirketi Kiri Technologies ile yeni bir ortaklık kurdu. İki şirketin ortaklığı ile yeni bir program geliştirildi ve program sayesinde Fiat 500 model otomobil sahiplerine, araç sürdükçe kripto para kazanma olanağı tanınacak.

10 Bin Kilometrede 150 Euro

Kiri Technologies ile Stellantis arasında kurulan ortaklık sonrası oluşturulan yeni proje, bugün Giorgio Neri, Cristiano Fiorio ve Gabriele Catacchio’nun katılımı ile gerçekleştirilen online konferansta tanıtıldı.

Ortaklık sonrası kurulan yeni projenin amacı, çevreye daha duyarlı ve daha az zararlı olan Fiat 500 model otomobil sahiplerinin kripto para ile ödüllendirilmesi. Fiat 500 sahipleri, şehir içi normal sürüşlerde, sürüş yaptıkça kilometre başına KiriCoin kazanabilecek. AutoCar haberine göre, bu proje sayesinde şehir içinde 10 bin km yol giden bir sürücü, 150 Euro ödül kazanacak.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu