Olası Bitcoin Senaryoları Nelerdir ?

NY AG haberinden sonra, şimdi olası yeni grafik senaryolarına bakıyoruz.

Önümüzdeki iki hafta süresince 5.000 Doların üstünde tutarsa ​​Bitcoin’in (BTC) istikrarlı olabileceğini işaret ediyor.

Bitcoin (BTC) 5.000 $ ‘ın üzerinde tutanamazsa, iki olası senaryo vardır. İlki, yukarı doğru eğimli bir zig-zag konsolidasyonu. Bu durumda, Bitcoin (BTC) 4.500 $ ‘a düşecek ve daha sonra geçen yıldan 6.000 $’ a yükselerek aralığın tepesine saldıracak.

İkinci senaryo, 2015’teki boğa tuzağının tekrarı. Şu anda, bu senaryoya odaklanmak için net bir vaziyet var.

Bitcoin (BTC) 50 haftalık üssel hareketli ortalamada başarısız oluyor (Şekil 1).

Class = Şekil 1

Üstel 50 haftalık zaman dilimindeki  bu başarısızlık, 2015 yılında tam olarak ne olduğunu yansıtıyor (Şekil 2). O vakit, 2014 ayı piyasası, Bitcoin (BTC), 2015’in ilk yarısında dönerek yükseldiğinde sonlandı. 2015’in ilk ralli tuzağı olduğu ortaya çıktı. Bu durumda, Bitcoin (BTC) 50 haftalık hareket bazında ele alınırsa  başarısız oldu ve ardından yedi hafta süresince düştü. Bu düşüş 2015 yılında elde edilen kazanımların çoğunu geri çekti.

Class = şekil 2

2015 senaryosu tekrarlanırsa, Bitcoin (BTC) son hamlenin % 76’sını 3,723 dolara çıkarabilir (Şekil 3).

Class = Figür 3

Alt satır : Bitcoin 5.000 dolar bandında  (BTC) destek olarak hareket ederse, bu cesaret verici olur. Hükümet düzenlemesi zararlı olabilir. Buna karşılık, kolluk kuvvetleri bir pazardaki potansiyel sahtekarlığı ortadan kaldıran bir girişimdi. Doğrusu bu düşüş sadece basit bir düzeltici olma olasılığı yüksektir.

Tersi durumda, eğer bu 2015’deki benzeri durum olursa yeni tahminlerde bulunmak doğru sonuç vermeyebilir. Bitcoin (BTC),  üretim maliyetine ulaşana kadar satış yapacak madencilerin insafına olabilir. Bizim açımızdan yapılan son araştırmalar, üretimin 4.000 $ ‘ın hemen altında olabileceğini de hesabınıza katmalıyız.

Her trade işleminde stop lossları ayarlanması durumunda zarar etme olasılığı minimize edilir.

Nike’ın Kripto Para Atılımı adlı haberi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın