Altcoin Haberleri

OCC’den Kripto Para Yatırımcılarına Kötü Haber!

ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), Mali Kontrolör eski vekili olan Brian Brooks'un 'adil erişim' bankacılık kuralı yeni yönetim tarafından incelenene kadar askıya aldıklarını duyurdu.

] }

ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), Mali Kontrolör eski vekili olan Brian Brooks’un ‘adil erişim’ bankacılık kuralı yeni yönetim tarafından incelenene kadar askıya aldıklarını duyurdu.

Brian Brooks’un “adil erişim” kuralı bankaların ideolojik ve siyasi sebeplerle müşterilerine kredi verme vb. finansal hizmetleri reddetmelerini yasaklıyordu. Bu ‘adil erişim’ kuralı kripto paralardan bahsetmese de ABD’de banka hesapları açanlar veya açtıktan sonra hesapları tutmakta zorlanan kripto para yatırımcıları bu gelişmeyi olumlu karşılamışlardır.

ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi, Donald Trump’ın  görev süresinin dolmasından önce bu kuralı tamamlamak adına acele etmişlerdi fakat bu hiçbir şekilde federal kayıtlarda yer almadı. Taraflardan kimi bu kuralın siyasi saikli mali dışlama hususunda lazım bir kontrol olduğunu belirtirken kötüleyenler de adillikten uzak olduğunu söylüyorlar.

OCC  yapmış olduğu açıklamada bir sonraki OCC başkanının onayından sonra bu kuralı tekrardan gözden geçireceklerini belirtti.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu