Bitcoin (BTC) Haberleri

Norges Bank Başkanı’ndan Bitcoin Açıklamaları

Bitcoin (BTC) sert fiyat hareketlilikleri sergilediğinde, ünlü isimlerden ve büyük kurumlardan Bitcoin’e ilişkin tartışma yaratacak açıklamalar ve tahminler geliyor.

] }

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) sert fiyat hareketlilikleri sergilediğinde, ünlü isimlerden ve büyük kurumlardan Bitcoin’e ilişkin tartışma yaratacak açıklamalar ve tahminler geliyor. Artık bir geleneğe dönüşen bu açıklama trendinde, Bitcoin fiyatı arttığında olumlu düşünenler ve yüksek fiyat tahmininde bulunanlar gündeme gelirken, Bitcoin fiyatı düştüğünde Bitcoin’in olumsuz yönlerini eleştirenler gündeme geliyor.

Mart ayının son haftasına girilirken Bitcoin yine en çok eleştirilen özelliği olan volatilite ile kendisini gösterdi. Sert değer kayıpları yaşayan Bitcoin için bu kez benzer şekilde olumsuz açıklamalar Norveç Merkez Bankası Norges Bank Başkanı Oystein Olsen’den geldi. Olsen yaptığı açıklamalarında, Bitcoin’in itibari paraların yerine geçemeyeceğini düşündüğünü ifade etti ve Bitcoin’in “çok maliyetli” olduğunu ifade ederek onun yapısını eleştirdi.

Oystein Olsen’in Açıklamaları

Bloomberg’e röportaj veren Norges Bank Başkanı Oystein Olsen, mevcut finans düzeninde Bitcoin’in yerini değerlendirdi. Merkez bankalarının Bitcoin’e olan bakış açısı ve duruşu ile insanların Bitcoin’e bakışı ve duruşu arasına bir çizgi çeken Olsen, insanların Bitcoin’e yönelmeyeceğini düşündüğünü dile getirdi.

Merkez bankalarının temel görevinin, mali istikrarı korumak olduğunu ifade eden Olsen, Bitcoin’in böyle bir istikrar sağlayamadığını, onun çok fazla kaynak tükettiğini ve Bitcoin’in çok maliyetli olduğunu söyledi. Olsen, dünyada merkez bankalarının dijital para çalışmalarını hızlandırdığını ve bu çalışmaların arttığını söyledi ve Bitcoin ile diğer kripto para birimlerinin “dijital para” olarak değerlendirilmediğini, Bitcoin’in merkez bankalarına tehdit oluşturmadığını savundu.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu