En İyi NFT Oyunları - Güncel 2022-2023 Listesi

En İyi NFT Oyunları - Güncel 2022-2023 Listesi

En iyi NFT oyunları, Battle Infinity, Lucky Block, Girls-Robots-Dragons, Silks, My Neighbor Alice, Axie Infinity, CryptoKitties, Decentraland şeklinde sıralanır

En iyi NFT oyunları, Battle Infinity, Lucky Block, Girls-Robots-Dragons, Silks, My Neighbor Alice, Axie Infinity, CryptoKitties, Decentraland şeklinde sıralanır. En iyi NFT oyunları olarak dikkat çeken bu metaverse oyunları hakkında ayrıntılı bilgileri ise içeriğimizin devamından öğrenebilirsiniz.

En iyi NFT oyunları

  • Battle Infinity,
  • Lucky Block,
  • Girls-Robots-Dragons,
  • Silks,
  • My Neighbor Alice,
  • Axie Infinity,
  • CryptoKitties,
  • Decentraland

Battle Infinity

Battle Infinity, P2E elementleri ile gelir elde etme imkanı sunan ve NFT’leri metaverse evrenine entegre eden bir oyundur. Tüm itemleri NFT şeklinde yapılandırılmış olan Battle Infinity oyununda tüm itemler NFT olarak alım-satım’a konu edilebilmektedir.

Battle Infinity içerisinde NFT almak isteyeler IBAT token ile ödeme gerçekleştirebilirler. Oyunun ekosisteminden erişim sağlanan Batte Market’tin NFT pazar yerinde farklı NFT’ler satılarak kripto para kazancı elde edilir. Bu pazarda sadece oyun içi itemler değil diğer dijital sanat eserleri de satışa sunulur.

Battle Infınıty oyununun IBAT Premiere League liginden oyuncuların kendi spor takımlarını oluşturmaları ve müsabakalara dahil olmaları mümkündür. Fantezi oyununda liglere katılan her bir oyuncu NFT şeklinde yapılandırılır ve seviye ilerlemeleri kapsamında kripto para ödülleri elde ederler.

battle-infinity.png

Lucky Block

En iyi NFT oyunları arasındaki Lucky Block’a oyunun mobil uygulaması üzerinden katılım sağlamak mümkündür. Lucky Block, aktif ve başarılı oyuncularına günlük kripto para ödülleri sunar. “Herkesin kazandığı kripto oyunu” sloganı ile yola çıkan Lucky Block, şans oyunlarını blockchain üzerine taşımıştır.

Lucky Block oyuncuları, oyun içi çekiliş aktivitelerine katılım sağlayarak, şeffaf ve dengeli ödül dağıtımından yararlanırlar. Günlük ikramiyelere ek olarak, çekilişlerden kazanılan NFT’lerin oyun içi NFT pazarında satılması üzerinde de coin kazanılabilir.

lucky-block.jpg

Girls, Robots, Dragons

Ethereum ağında inşa edilen Girls, robots, dragons oyunu, 15 adet birbirinden farklı NFT kartı ile oynanır. Fantezi, bilim kurgu temalı oyunda üzerinde karakterlerin yer aldığı NFT kartları ile müsabakalara katılım sağlanır. Yaygın, destansı, nadir, efsanevi olarak kategorize edilen NFT kartlarının en iyi özellikleri içerenlerine sahip olanlar, müsabakaları kazanma ve coin elde etme şansı bulurlar. Efsanevi ve nadir kartları, NFT pazarında satarak yeni coin kazançlarına sahip olmak mümkündür.

girls-robots-dragons.png

Silks

Metaverse evreninin en çarpıcı at yarışı oyunlarından Silks, gerçek dünyadaki yarış atlarının özelliklerini barındıran sanal yarış atlarına sahip olmayı mümkün kılar. Silks yarışmacıları atlarının soyuna, fiziksel özelliklerine karar verebilirler. Atlarının yarış rekorlarını, gelişim geçmişlerini iyi puanlar ile dolduran oyuncular, coin ödülleri kazanırlar.

Silks oyuncuları sanal atları ile yarış kazandıklarında SST token olarak aldıkları ödülleri, itibari paraya rahatlıkla çevirebilirler. Silks oyununun yenilikçi bir mekanizması olan kripto stake ile sanal at üretimine dahil olanlar düzenli coin kazancı elde ederler.

My Neighbor Alice

My Neighbor Alice, sanal arazi satın almayı ve bu arazi üzerine çiftlik kurmayı hedefleyen bir oyundur. Oyuncuların tümü benzersiz avatarları ile oyuna dahil olurlar. Oyuncular kurdukları çiftlikte çalışarak veya çiftliğe oyun içi NFT’leri ekleyerek arazilerinin değerini yükseltirler. Değeri artan araziler ve geliştirilmiş NFT’ler açık NFT pazarlarında satışa sunularak yeni coin kazançları elde edilir. My Neighbor Alice oyununa başlamak için satın alınacak olan arazi ALICE Coin ödemesi ile alınır.

alien-worlds-001.jpg

CryptoKitties

CryptoKitties, Kitties adı verilen sanal canlıları besleme, çiftleştirme, geliştirme işlemleri üzerine eğilen bir oyundur. Bu oyunda çiftleştirme ile elde edilen yeni niteliklere sahip NFT Kittiesler, NFT pazarında satılarak coin kazanılır.

Üretilen her bir kitties farklı şekle, renge sahip olur ve NFT kategorisine girer. Bazıları diğerlerinden daha nadir bulundukları için NFT pazar yerinde daha değerli görülür. Yakın zamanda 200 ETH karşılığında alıcı bulan bir Kitties, oyuncuların gündem maddeleri arasına girmiştir.

cryptokitties.jpg

Decentraland

VR platformu olarak da adlandırılan Decentraland, 3 boyutlu arsaların geliştirilmesi mantığına dayanır. Oyun topluluğunun yarattığı 3D arsalardan oluşan evrende, sanal evlerden sinemalara kadar pek çok NFT yapı inşa edilir. Bu sanal varlıklar oyun içi ve dışı NFT pazar yerlerinde satıldığında kripto para kazancına sahip olunur. Oyun içinde coin kazanmak için görevleri tamamlama, yeni giyilebilir cihazları geliştirme, NFT otobüs ve parklar üretme, LAND müzayedelerine katılma gibi adımlar izlenebilmektedir.

mana-coin-001.jpg

Axie Infinity

En iyi NFT oyunları arasındaki Axie Infinity’de macera ve arena moduna katılım sağlayanlar, görevleri gerçekleştirerek coin kazanırlar. Bu oyunda enerji düzeyi oldukça önemlidir. Macera modundaki oyuncular, deneyim puanlarının yüksek olması halinde Areneda galip gelme ve coin kazanma şansı elde ederler. Axie Infinity içerisinde oluşturulan araziler ise coin kazanmak amacıyla NFT pazarlarında satılabilir veya kiralanabilir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.