Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

NFT Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Şu sıralar gündemde herkesin konuştuğu NFT Coin var! Rekor fiyatla satışa sunulan NFT, listeleri alt üst etti. İsterseniz gelin birlikte inceleyelim…

] }

Şu sıralar gündemde herkesin konuştuğu NFT Coin var! Rekor fiyatla satışa sunulan NFT, listeleri alt üst etti. İsterseniz gelin birlikte inceleyelim…

NFT Coin Nedir?

Günümüzde hızla yükselişe geçen Bitcoin ve kripto para piyasası, her geçen gün bir yeni coin ya da token ile çoğalmaya devam ediyor. NFT Coin nedir sorusu hızla çoğalmaya devam ederken, yoğun ilgi de talepleri beraberinde getiriyor.

NFT token, ‘’non-fungible token’’ sınıfında bulunan bütün kripto para birimleri için yapılan bir tanımdır. Etherium ağı içerisinden ERC-20’ler çok sayıda DeFi projesinin temelini oluşturmuştur. NFT’ler ve ERC-71 tokenlar sadece belirli bir sayıda olabilmektedir. Bu tokenlar mülkiyet hakkı ve orjinallik kanıtlamak için de tercih edilmektedirler. Fungibility özelliği taşıdıklarından birbirileri yerine söz sahibi olabilirler. Ancak NFT’ler için aynı şeyi söyleyemeyiz…

Blockchain tabanlı bazı özel tokenlar, NFT şeklinde satışa sunulabilmektedir. Bu satışlar için kullanılan kripto para borsalarına çok benzeyen NFT satış yerleri bulunuyor. Örnek vermek gerekirse; Opensea, Arkane Network ve Aave bunlara örnek olabilir. Güncel olarak en popüler alım satım yeri ise, Raible’dir. Ayrıca kısa bir süre önce de CryptoPunk NFT’si 750.000 dolara satıldı.

NFT Coin Nedir? NFT Coin Listesi

NFT Coin, henüz çok bilinen ve tercih edilen bir coin olmasa da, piyasada çok sayıda NFT tabanlı coin bulunuyor. NFT Coin tercih etmek için araştırma yapmaya başladıysanız, Cryptokitties, Decentraland, WAX, Codex gibi bir çok projeyi analiz edip kullanabilirsiniz.

Sanal dünyalar geliştikçe, NFT kullanımını da sanal dünyaya varlık olarak tokenlaştırmak gibi bir fikir ortaya çıkmıştır. Bu NFT’ler gerçek dünya para birimlerinin blockchain üzerinde token olarak saklanabilen ve alışverişi gerçekleştirilebilen küçük bir kısmınının yerini tutabilir. Böylece, güzel sanatlar, koleksiyonluk ürünler ve diğer birçoğu gibi kendi başına piyasalara ihtiyaç duyulan bu akışı sağlayabilir.

Nft Coinleri Hangileri

  • Decentraland
  • Cryptokitties
  • WAX
  • Codex
  • Gods Unchained
  • My Crypto Heroes
  • Opensea
  • Rare bits
  • Sorare

NFT Coin Nereden Alınır?

Yerine geçme,yerine koyma bir para biriminde mutlaka aranan bir özellik olarak bilinir bunun sebebi ise takası mümkün hale getirmesi ve birimlerin bireysel geçmişlerini bilmenin başka bir yolu olmamasıdır. Fakat, koleksiyonluk ve özel birimler için bu özellik her zaman faydalı olmayabilir.

NFT Coin almak için birçok platform bulunsa da, NFT tabanlı projelerin önemi ve risk analizi göz önüne alındığında, Binance kripto para borsası sizin için en iyi tercih olabilir.

 

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu