Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

NFT Çılgınlığında Yeni Bir Adım

Kripto para piyasalarında, son dönemlerde adeta NFT (non-fungible-tpken) çılgınlığı yaşanıyor.

] }

Kripto para piyasalarında, son dönemlerde adeta NFT (non-fungible-tpken) çılgınlığı yaşanıyor. Her yeni gün NFT olarak satılan koleksiyon ürünleri, kripto para piyasalarında heyecan yaratıyor. Değiştirilemez ya da benzersiz token olarak bilinen NFT’ler, geçtiğimiz yıl aylık bazda ortalama 30 bin dolarlık ticaret hacmi ile işlem görüyordu. Ancak spor, görsel sanatlar ve müzik dünyasından ünlü isimlerin NFT token alıp satmaya başlaması, bu alandaki çılgınlığın başlangıcı oldu ve şimdilerde NFT token’ların günlük ticaret hacmi milyon dolarlar seviyesine ulaşmış durumda. Geçtiğimiz gün bunun en çarpıcı örneklerinden birini, Twitter CEO’su Jack Dorsey 22 Mart 2006 tarihli ilk tweet’ini NFT olarak 2,5 milyon dolara satarak göstermişti. Şimdi ise NFT çılgınlığına bir yenisinin daha eklendiği öğrenildi.

Orijinali 95 Bin Dolara, NFT Hali 400 Bin Dolara Satıldı

İlk zamanlarında “sokak sanatçısı” olarak bilinen ve hala kimliğini açıklamayan ve duvar resimleri ile tanınan ünlü sanatçı Banksy’nin bir eseri, 3 Mart tarihinde kim olduğu bilinmeyen bir grup tarafından 95 bin dolara satın alındı. Eseri satın alan grup, daha sonra eseri canlı yayında yaktı ve NFT’ye dönüştürdü. Haber buraya kadar hali hazırda şaşırtıcı ancak asıl çarpıcı olan kısım ise orijinal hali 95 bin dolara satın alınan eser, yakılıp NFT’ye dönüştürüldükten sonra grup tarafından 400 bin dolara satılması oldu. Söz konusu eserin içeriğinde Banksy’nin “Siz beyinsizlerin bunu gerçekten satın aldığına inanamıyorum” sözleri bulunuyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu