Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

NEM Symbol Güncellemesi Faaliyete Geçti

NEM, 4 yıldır üzerinde çalıştığı Symbol güncellemesini faaliyete geçirdiğini açıkladı.

] }

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 13 Mart tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesini 61 bin 800 dolara kadar çıkarmayı başardıktan sonra önce sert düşüşler yaşadı ve ardından da toparlanarak 55 bin dolar seviyelerinde konsolide olmaya başladı.

Bitcoin’in rekoru, altcoinleri de yukarı yönlü harekete geçirmişti ve bu hareketlilik, Bitcoin’in konsolidasyon yaşaması ile daha da güçlendi. Bu hareketliliğe bir de bazı altcoinlerde güncelleme projeleri eklenince, birçok altcoin yükseliş sinyalleri vermeye başladı. Bu altcoinlerden biri olan NEM, 4 yıldır üzerinde çalıştığı Symbol güncellemesini faaliyete geçirdiğini açıkladı. NEM kanadında 4 yıldır beklenen Symbol güncellemesi ile birlikte yeni bir başlangıç yapılması hedefleniyor.

David Shaw’ın Açıklamaları

NEM kanadından daha önce yapılan açıklamalarda Symbol güncellemesinin 15 Mart tarihinde hayata geçirileceği duyurulmuştu ancak yaşanan bazı teknik aksaklıklardan dolayı güncelleme 17 Mart tarihinde yayınlandı. Bu güncelleme ile birlikte NEM ağı artık çift zincirli bir ekosisteme dönüştü.

Birçok kripto para borsası, NEM ağında yapılan güncellemeye dahil olan Symbol’un kendi token’i olan XYM’i güncelleme sonrası listeleyeceğini duyurdu. Symbol güncellemesinin hayata geçirilmesi sonrasında NEM Group CEO’su David Shaw “17 Mart 2021 tarihi, NEM için yeni bir başlangıç anlamına geliyor” dedi. Platformda PoS+ mekanizmasının kullanıldığını belirten Shaw, yeni teknolojiler ile yeni ekonominin temellerinin atılacağını düşündüğünü ifade etti.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu