Neden Bitcoin’e Güvenmeliyim?

Bitcoin’e son bir kaç aydır ilgi duyanlar lider kripto paranın gelişimi hakkında da yeni yeni bilgi sahibi oluyorlar. Ancak kulaktan dolma sözlerle dahi Bitcoin’in son 10 yıl içinde var olan yatırımlar arasında en çok kazandıran olduğu herkes tarafından biliniyor. Bu da insanların Bitcoin’e olan ilgisini sürekli olarak canlı tutuyor. Elbette zaman zaman düşüşler de meydana geliyor. Bu da yine kripto para işinde olanların aklında Neden Bitcoin’e güvenmeliyim?, neden Bitcoin’ yatırım yapmalıyım? şeklinde soruların oluşmasına neden oluyor.

Bitcoin Sürekli Yükseliyor

Geçmiş analiz ve istatistiklere bakanlar Bitcoin’in sürekli olarak bir yükseliş trendinde olduğunu açıkça görebilirler. Bu da yatırım yapanların eninde sonunda karlı çıkacakları bir tabloyu önümüze seriyor. Ancak buradaki kilit nokta yatırım yaptıktan sonraki bekleme süreci. Bu süreç bazen aylar alsa da sonuçta kar etmek mümkün.

Neden Bitcoin'e Güvenmeliyim?

Neden Bitcoin’e Güvenmeliyim?

Bitcoin’in cazip tarafı ise döviz ya da hisse senedi gibi yatırım araçlarının yanında çok büyük dalgalanmalar sergilemesi. Büyük dalgalanmaların olduğu piyasalar da insanların çok büyük paralar kazanması ve bunu sürekli olarak kazanma ihtimallerinin olması insanlar tarafından cazip görülen bir başka durum. Bitcoin’de sürekli olarak bir yükselme eğiliminin olması aslında çok doğal. Piyasa hareketlerini büyük ölçüde belirleyen balinalar piyasa yükseldikçe para kazanıyorlar. Aslında herkes bu şekilde kazanıyor. Ancak balinaların piyasa hareketlerini kontrol edebilme gibi bir özellikleri mevcut. Diledikleri zaman değer yükseltebiliyorlar. Normal yatırımcılar ise bu hareketleri bekleyip yatırım yaptıklarında kazanıyorlar. Ancak ne olursa olsun Bitcoin dönem dönem belirli bir değerden aşağı düştüğünde toparlanıp düştüğü değerin üzerine çıkabiliyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu süreci iyi değerlendiren ve beklemeyi göze alan herkes için Bitcoin önemli bir yatırım aracı.

Yorum Yok

Cevap bırakın