Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Mt. Gox Eski CEO’su BTC Geri Ödeme Planına Karşı Çıktı

Mt. Gox da 3 yıl boyunca alanında en büyük olarak hizmet verdikten sonra 2014 yılında bir hack saldırısına uğradı ve borsadan 850 bin adet Bitcoin çalındı.

] }

2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından piyasalara sürülen ve ilk kez 2011 yılında ABD Doları karşısında değer kazanan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ortaya çıkışı ile birlikte kripto para piyasalarının temelini de atmış oldu.

Kripto para piyasalarının kurulması ile birlikte ilk kez faaliyete geçen kripto para borsası olan Mt. Gox da 3 yıl boyunca alanında en büyük olarak hizmet verdikten sonra 2014 yılında bir hack saldırısına uğradı ve borsadan 850 bin adet Bitcoin çalındı.

İlgili Makaleler

Bu saldırı sonrası mağdur olan yatırımcılar, Mt. Gox borsasına dava açtı ve uzun süren duruşmalar sonrasında mahkeme, borsanın mağdur olan yatırımcılara 140 bin adet Bitcoin dağıtmasına karar verdi. Ancak bu dağıtım belirlenen hiçbir tarihte gerçekleşmedi ve son olarak borsanın eski CEO’su Mark Karpeles, mağdurlara yapılacak olan Bitcoin ödemelerinin planına karşı çıkarak gündeme geldi.

Karpeles Önerilen Ödeme Planından Memnun Değil

Dava sonucu ortaya koyulan geri ödeme planlarına mahkeme tarafından, Japonya merkezli bir rehabilitasyon merkezinin ödeme planına eklenmesi gündeme gelmişti. Bu plana göre mağdur olan yatırımcılar, söz konusu dönemde kaybettiği kadar kripto para sahibi olabilecek.

Yani 5 adet BTC kaybeden bir yatırımcı, o dönemde 600 dolar olan BTC için 3 bin dolar ödeme almaktansa, yine 5 adet Bitcoin alabilecek. Ancak eski CEO Karpeles, bu plana karşı çıktı ve bunun iyi bir plan olmadığını savundu.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu