Altcoin Haberleri

Mizuho Financial Group Digital Para Çıkaracak

] }

Tokyo merkezli Mizuho Financial Group para gönderimlerinde ve ödemelerde kullanılması adına mart ayında dijital para çıkaracağını duyurdu.

Yayımlanan duyuruya göre yeni dijital paralar ile yapılan ödemelerde satıcıların kredi kartları için ödedikleri işlem ücretlerinden çok daha az işlem ücreti olacak. Dijital cüzdan ve banka hesapları arasındaki aktarımların ve kullanıcılar arasındaki para gönderimlerinin ise ücretsiz olacağı bildirildi.

Nikkei’ye göre Mizuho 60 bölgesel bankayı projesine dahil etti ve nakit para kullanımını tamamen geride bırakmak istiyor. Ek olarak bölgesel bankalara henüz adı belirlenmeyen hizmetin getirileceği de belirtildi. Para birimi akıllı telefon uygulamasıyla ve QR kodları kullanılarak yapılabilecek. Oluşturulacak token stabil coin olacak ve fiyatı 1 yene sabit olacak.

  • Hangi Kripto Para Hangi Ülkenin Yazıya Git
  • Kripto Para Al Sat Taktikleri Yazıya Git
  • Kripto Para Haram Mı? Yazıya Git
  • Kripto Para Madenciliği Ne Kadar Kazandırır? Yazıya Git
  • Kripto Para İle Zengin Olan Var Mı? Yazıya Git

Mizuho Financial Group bir bankacılık holdingi ve 2017 yılında 1,45 trilyon yen (13 milyar dolar) gelir elde etti.  Yeni oluşturulacak dijital para daha önceki J-coin projesinin sonucu olarak ortaya çıktı. Diğer yandan bir başka Japon devi, dünyanın beşinci büyük bankası Mitsubishi UFJ de kendi kripto parasını çıkaracağını duyurmuştu, çıkarılacak kripto paraya MUFG coin adı verilecek.

Kripto paraların düzenlenmesi ve yasallaşması adına Japonya finansal düzenleyicisi FSA kripto paraları “kripto değer” olarak sınıflandırarak karışıklığın giderilmesini hedefliyor. Japonya dijital finans alanında çok hızlı ilerlemeye başladı. Bu hafta başı itibariyle yen Bitcoin piyasalarının %47’sini oluşturuyordu. Bu sırada dolar %44 pazar payıyla ikinci sıradaydı. Japon kripto para girişimcileri son zamanlarda giderek artıyor ve Bitcoin kabul eden Japon işletmeleri yaygınlaşıyor.

Daha Fazla Göster

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu