MIOTA İle Ödeme Dönemi Başlıyor

Kripto paralar mağazalarda bir taraftan yasaklanırken diğer taraftan da ödeme şekli olarak kabul görmeye ağır adımlarla devam ediyor. Zuex uygulaması geliştirici ekibi bugün yapmış olduğu bir açıklama ile IOTA (MIOATA) tokenlarını kendi uygulamalarında ödeme seçeneği olarak eklediklerini duyurdular. MIOTA sahipleri artık yapabilecekler.

Sadece birkaç hafta içinde MIOTA sahipleri Apple Pay ve Samsung Pay sistemi ile entegre şekilde çalışan mağazalarda ödeme yapabilecekler. Şu anda sadece Avrupa pazarında faaliyet gösteren Zeux aynı zamanda FCA’den onaylı lisansa sahip. Şirketin 2020 planları arasında Amerika Birleşik Devletleri pazarına açılması var. Ancak bu açılım öyle küçük çaplı bir açılım olmayacak. Şirket kahve dükkanlarından meyve satılan manavlara kadar ulaşmayı hedefliyor.

MIOTA İle Ödeme Dönemi Başlıyor

MIOTA İle Ödeme Dönemi Başlıyor

Yatırım Fırsatı

Zeux platformunun kullanıcılara sunduğu farklı hizmetler de var. Bunlar arasında kripto para saklama ve yatırım fırsatları da bulunmakta. Zuex ortaklığı sayesinde IOTA’nın çok daha büyük kitlelere ulaşmasının da önünün açılacağı da öngörülmekte. Çok değil sadece birkaç hafta önce Zeux Qtum’u da uygulamasına katmıştı. Şu anda BTC, Bitcoin SV, Ethereum, Qtum ve IOTA Zeux ödeme seçenekleri arasında yer almakta.

IOTA daha önce bir kripto para cüzdanıyla anlaşmaya varmıştı. Projeyi geliştiren kişiler arabalar için de kripto para cüzdanı geliştirmekteler. Arabalarla ilgili herhangi bir alışveriş içinde MIOTA kullanılması amaçlanmakta. Arabalara eklenecek cüzdanlar sayesinde arabalar benzin istasyonlarına geldikleri anda otomatik olarak etkileşime girecekler ve ödemeler otomatik bir şekilde hızlı olarak yapılabilecek. Tangle destekli olacak olan bu ödemeler küçük miktarda yapılacak olan ödemeler için özellikle seçilmiş. Tangle özellikle küçük miktarlarda ödemeler için geliştirilmiş bir Blockchain. Bu sayede gerçek dünyadaki nesnelerle iletişim kurarak MIOTA ile ödeme yapılmasının da önünü açıyor.

VISA ile kripto ödemeleri hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Avrupa Ülkelerinden Teknoloji Bağımsızlığı Düzenlenmesi başlıklı makalemizde Abd, bitcoin ve cumartesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok