Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

MicroStrategy Önemli Seviyede Yeniden Bitcoin Yatırımı Yaptı

Ünlü yazılım şirketi MicroStrategy bir süredir Bitcoin’e karşı büyük bir ilgi duyuyor ve şirket geçen aylarda önemli BTC yatırımı yaptığını açıklamıştı

] }

Ünlü yazılım şirketi MicroStrategy bir süredir Bitcoin’e karşı büyük bir ilgi duyuyor ve şirket geçen aylarda önemli BTC yatırımı yaptığını açıklamıştı. Yeni elde edilen veriler kapsamında MicroStrategy’nin geçen günlerde tekrar BTC yatırımı yaptığı öğrenildi. Buna göre şirket 10 milyon dolar değerinde BTC alımı gerçekleştirdi. Şirketin bu yeni yatırımı özellikle Bitcoin fiyatlarının düştüğü bir dönemde gerçekleştiği için şirket yatırımından kârlı çıkmayı hedefliyor.

Yapılan yeni yatırım şirketin CEO’su olan Michael Saylor tarafından açıklandı ve şirket ortalama 48,800 dolardan 205 BTC alımı yaptı. Bunun için ise şirket kasasından nakit olarak 10 milyon dolar çıktı. Bu yatırım özellikle kurumsal yatırımların Bitcoin için hâlâ devam ettiğini gösteriyor.

Kurumsal Yatırımlar Devam Ediyor

MicroStrategy’nin yatırımı kapsamında şirketin toplam BTC varlığı 91 bin 64 seviyesine ulaştı. Bu seviyenin halihazırdaki oranlar üzerinden değeri ise yaklaşık 4,3 milyar dolar ediyor. Veriler kapsamında toplam alınmış BTC üzerinden şirketin bir BTC’yi ortalama 24 bin dolara aldığı da anlaşılıyor. Toplam maliyet ise 2,2 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

Bu hareket kapsamında MicroStrategy’nin BTC piyasasını çok yakından takip ettiğini ve her fiyat düştüğünde neredeyse alım yaptığını ortaya koydu. 2020 yılında MicroStrategy mevcut varlıklarını BTC’ye dönüştürmeye karar verdiğinde BTC fiyatı 10000 dolardı ve yapılan yatırımlar sayesinde şirket önemli miktarlarda kâr elde etmiş görünüyor. Bu durum ise kurumsal yatırımcılar için Bitcoin’in amiral gemisi olduğunu ortaya koyuyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu