MicroStrategy CEO’su Michael Saylor: Bitcoin’in Düzenlenmesi Kötü Değil

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor kripto paraların regülatörler tarafından düzenlenilmesinin kötü olmadığını ifade etti.

0

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, iki yıl önce Merrill Lynch’in bitcoin satın almak istediğini söylediğinde ona güldüğünü söyledi.

“Size satmayacağız, konuşursak kovulacağız dediler, ben de hemen başka bir bankaya 175 milyon dolar havale ettim” dedi.

Şimdi, Saylor’a göre MicroStrategy’nin bitcoin varlıkları toplam 6 milyar doların üzerinde ve bazen Merrill Lynch’in kripto araştırmasını gelen kutusunda buluyor.

O ve ARK CEO’su Cathie Wood, Miami’deki bir Bitcoin 2022 ocakbaşı sohbeti sırasında bitcoin umutlarını tartıştı. En önemlisi, ikisi Başkan Biden’in İdaresi’nden son hamleler göz önüne alındığında, gelecek düzenlemelerden endişe duymadıkları konusunda anlaştılar.

Saylor, “Bitcoin için uygun olmayan herhangi bir sonuç olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Wood, yatırım yapmaya başladığından bu yana ve özellikle Biden Yönetimi’nin göreve başlamasından bu yana geçen aylarda, bitcoin’i çevreleyen siyasi tutumda radikal bir değişim olduğunu söyleyerek hemfikir görünüyordu.

“Politikacılar bana geldi ve bir oda bitcoin meraklısını bir araya getirmek ve onlardan bizden ne istediklerini öğrenmek istediğimi söylediler” dedi.

Hazine sekreteri Janet Yellen’in kripto para birimi hakkındaki ilk açıklamalarını – ki bu onu kötü niyetli aktörler tarafından kullanılan bir kara para aklama aracı olarak resmediyor – Hazine sekreterinin son zamanlarda ekosistem hakkında, yine de temkinli bir tavırla, ancak inovasyonun faydalarını kabul ederek nasıl konuştuğunu karşılaştırdı.

Wood ve Saylor, Yellen’a ABD’de inovasyonu ve kriptoyu korumanın önemi hakkında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler tarafından tavsiye edilmiş olabileceğini öne sürdüler.

Gensler’in Yellen’a kriptonun önemi konusunda tavsiyede bulunup bulunmadığına bakılmaksızın Wood, Bitcoin’in Gensler rejimi altında kesinlikle düzenleyici netlikte olduğunu düşündüğünü söyledi.

Saylor, Biden İdaresi’nin kriptonun olası kara para aklama risklerini ele alan son yürütme emrini, yürütme emrinde yaklaşmakta olan cezai eylemden bahsetmediği için ileriye doğru bir yeşil ışık olarak görüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }