Altcoin Haberleri

Microsoft Başkanı’ndan Bitcoin’e Önemli Uyarı Geldi

Microsoft Başkanı olan Brad Smith’ten Bitcoin’in yatırım politikalarını tekrar gözden geçirmesi talebi geldi.

] }

Microsoft Başkanı olan Brad Smith’ten Bitcoin’in yatırım politikalarını tekrar gözden geçirmesi talebi geldi. Smith, firmanın olası bir BTC yatırım kararına da karşı çıkmayacağını belirterek BTC ve diğer kripto paralar için de yeşil ışık yakmış oldu. ABD’nin en büyük ikinci şirketi olan Microsoft’un başında olan isim, şimdilik şirketin Bitcoin’e yatırım konusunda en azından kısa vadede planlama yapmadıklarını da aktardı. Bu durum ise Microsoft’un yatırımını bekleyenler için hayal kırıklığı yarattı.

Brad Smith ayrıca yapmış olduğu röportajda Bitcoin’in yatırım politikalarını yeniden gözden geçirmesine de işaret etti. Smith’e ayrıca röportaj kapsamında Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC alması sonrasında Microsoft’un da böyle bir hamleyi tam olarak ne zaman gerçekleştireceği sorusu da yöneltildi. Ancak Smith, Microsoft’un Bitcoin ile görüşme yapmadığını ve şimdilik böyle bir gündemlerinin olmadığını da belirtti.

Bitcoin Şirketler İçin Gözde Haline Geliyor

Her ne kadar Microsoft’un şimdilik BTC’ye yatırım yapma planları olmadığı ifade edilse de Bitcoin’in yükselme ivmesine bakıldığında güncel piyasa değerinin ABD merkezli çoğu şirketi geride bıraktığı görülüyor. Bunun yanında BTC, 1,5 milyar dolarlık yatırım ile ses getirmiş olan Tesla’yı da piyasa değeri bakımından geride bırakmış oldu. Ayrıca neredeyse iki katı büyüklüğe ulaşmış oldu çünkü Tesla’nın piyasa değeri 796 milyar dolar olarak ölçülüyor. Bir zaman sonra Microsoft’un da BTC’ye yatırım yapma kararı alması ise fiyatların daha da artmasına neden olabilir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu