Bitcoin (BTC) Haberleri

Miami Belediye Başkanı’ndan Bu Kez De BTC Madenciliği Adımı

Geçtiğimiz aylarda Miami’yi “Bitcoin dostu şehir” haline getirmek istediklerini, bu sebeple bu alanda adımlar atılabileceğini dile getiren Suarez, bu kez Bitcoin madenciliği adına önemli açıklamalarda bulundu.

] }

Kripto para piyasalarının artan popülaritesi ile birlikte, dünyanın dört bir yanından birçok bankacılık kuruluşu sektöre adım atmaya başlayarak, kripto paraların kullanım alanı ve işlevselliği bakımından önemli çalışmalara imza atmış olmuştu. Ancak bu adımların ardından, en çok ilgi çeken adımlardan biri de Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’den gelmişti.

Geçtiğimiz aylarda Miami’yi “Bitcoin dostu şehir” haline getirmek istediklerini, bu sebeple bu alanda adımlar atılabileceğini dile getiren Suarez, bu kez Bitcoin madenciliği adına önemli açıklamalarda bulundu. Daha önce yaptığı açıklamalarda Suarez, belediye çalışanlarının Bitcoin ile maaş almasının önünü açmak istediklerini ve belediyenin rezervlerinin bir kısmının Bitcoin’e ayrılabileceğini dile getirmişti. Bu önemli açıklamaların ardından Suarez, Miami’nin Bitcoin madenciliği adına yeterli kaynaklara sahip olduğunu ve madenciliğin daha ön planda olması gerektiğini düşündüğünü dile getirdi.

Francis Suarez’in Açıklamaları

Gazeteci Laura Shin ile bir röportaj gerçekleştiren Francis Suarez, Bitcoin madencilik işlemlerinin %90’ının ABD dışında yapıldığını ve yapılan yerlerde de çevreye çok zarar veren enerjiler kullanıldığını ifade etti.

Bu sebeple dünyanın birçok yerinde Bitcoin madencilik işleminin çevreye zararlı olarak görüldüğünü ifade eden Suarez, Miami’nin bu konuda temiz kaynaklara sahip olduğunu ifade etti. Miami’nin Bitcoin madenciliği adına merkez bölge haline gelebileceğini ifade eden Suarez’e göre, ABD’de kripto para madenciliğinin daha fazla yapılması, kripto para topluluğu adına da fayda sağlayabilir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu