Kripto Para Haberleri

Metamask Oltalama Yöntemlerine Karşı Uyarıda Bulundu

ETH ile adından sıkça söz ettiren soğuk cüzdan uygulaması Metamask kullanıcılarına yönelik önemli uyarılarda bulundu

] }

ETH ile adından sıkça söz ettiren soğuk cüzdan uygulaması Metamask kullanıcılarına yönelik önemli uyarılarda bulundu. Son günlerde ETH fiyatının 3400 dolar bandını görmesi ve önemli bir yükseliş elde etmesi kapsamında ETH yatırımları da hız kazanmış bulunuyor. Bu yükselişin bu denli yüksek olmasının artasında ise DeFi sektöründe yaşananlar da yer alıyor.

DeFi sektörünün şaşırtıcı bir hızla büyümesi ETH için büyük önem taşıyor. Çünkü ETH, DeFi projeleri için ev sahipliği yapıyor. Top 100 içerisinde bulunan kripto birimlerine bakıldığında ETH’nin bu birimlerin yüzde 50’sine ev sahipliği yaptığı da görülüyor. DeFi ve ETH ilişkisinde ise ilk akla gelen cüzdan Metamask olarak öne çıkıyor. Marka sözellikle son artışlar ile birlikte en önemli cüzdanlardan birisi haline gelmiş durumda.

Oltalamaya Karşı Uyarıda Bulundu

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan ve özellikle NFT satışları ile birlikte çok daha farklı bir hale bürünen Metamask’in kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu kadar popüler hale gelmesi ise platformda bazı oltalama yöntemlerini de beraberinde getiriyor.

Yayınlanan yeni uyarıda Metamask seed phrase olarak bilinmekte olan gizli kelimeleri çalmaya çalışanlara yönelik dikkatli olunması tavsiyesinde bulundu. Kötü niyetli kişiler kullanıcılara ulaşarak onlara hesapları ile ilgili bilgiler soruyorlar ve platformdan kendilerine ulaşıyorlarmış gibi form doldurmalarını sağlıyorlar. Form dolduran kullanıcılar ise cüzdan bilgilerini karşı tarafa vermiş oluyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu