Altcoin Haberleri

Mastercard Kripto Para Desteği Sunacak

Visa’nın son zamanlarda yapmış olduğu kripto para kart hamleleri ile benzeri gelişimler sonrasında alanında bir başka ödeme devi olan Mastercard da kripto para sektörüne yönelik önemli hamle kararları aldı.

] }

Visa’nın son zamanlarda yapmış olduğu kripto para kart hamleleri ile benzeri gelişimler sonrasında alanında bir başka ödeme devi olan Mastercard da kripto para sektörüne yönelik önemli hamle kararları aldı. Buna göre marka, bu sene içerisinde işletmelerde kripto paralar ile ödeme sistemini hayata geçirmeyi planlıyor. Böylece Mastercard da kripto para evrenine katılmış olacak ve şirket müşterileri de Mastercard’ın geçerli olduğu yerlerde ödemelerini isterlerse kripto paralar üzerinden yapabilecekler.

Mastercard’ın internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada 2021 yılının ilerleyen zamanlarında belirli kripto para birimleri üzerinden doğrudan Mastercard ağında ödeme yapılabilecek. Bunun yanında hangi kripto para birimlerinin destekleneceği henüz açıklanmadı.

Hangi Birimler Olduğu Açıklanmadı

Geçen yılın Ocak ayında firma CEO’su Michael Miebach tarafından dijital para ödemelerinin yakın gelecekte Mastercard içerisinde yer alacağı belirtilmişti. Böylece hem müşteriler hem de işletmeler önemli bir destek bulacakları da vurgulanmıştı. Halihazırda Mastercard’ın kripto kartlar ile ödeme imkânı bulunuyor. Şirket, bu kapsamda Wirex ve Uphold ile kısıtlı olarak kripto ödemelerine imkân veriyor. Ancak yeni tarzda tüm Mastercard geçen işletmelerde kripto paralar ile ödeme yapılabilecek.

Satın alma işlemlerinde çok fazla kullanılmayan ve varlık koruma stratejisi kapsamında değerlendirilen Bitcoin’in ise ödeme yöntemleri arasında olup olmayacağı ise henüz belli değil. Ancak ödeme yapmak için daha uygun olan kripto para birimlerine yer verileceği tahmin ediliyor. Hangi birimlerin destekleneceği uygulamanın hayata geçirileceği zaman diliminde açıklanacak.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu