Altcoin Haberleri

MaidSafe Coin Nedir ve MaidSafe Coin Nasıl Alınır?

Sıkça Sorulan Sorular

MaidSafe Coin nedir, amacı aslında Internet’i baştan aşağıya güvenli bir yapı haline getirmek. David Irvine isminde İskoçya’lı bir mühendisin girişimleri ile başlıyor çalışmalar. Kendi web sayfalarında küçük bir takım olduklarını söyleseler de, dünya genelinden yazılımcıları transfer etmişlerdir.

MaidSafe Coin Nedir

MaidSafe Coin nedir, amacı aslında Internet’i baştan aşağıya güvenli bir yapı haline getirmek. David Irvine isminde İskoçya’lı bir mühendisin girişimleri ile başlıyor çalışmalar. Kendi web sayfalarında küçük bir takım olduklarını söyleseler de, dünya genelinden yazılımcıları transfer etmişler. MaidSafe gönüllü bir yapı değil, bir firma. Fakat amaçlarının herkes için güvenlik ve mahremiyet sağlamak olduğunu söylüyorlar.

MaidSafe Coin, isminden de anlaşılacağı gibi üzerine yoğunlaştığı konu güvenlik ve gizlilik. Günümüz dünyasında internet hayatımızın içerisinde bir şekilde var ve günden güne etkisini, yoğunluğunu artırıyor. Peki, insanların korkulu rüyası internetin ve özellikle teknolojinin getirdiği gizliliğin güvenliğin kalkması değil miydi? Bundan dolayı ki MaidSafe aslında çok büyük bir açığı kapatmaya çalışıyor.

MaidSafeCoin Nasıl Çalışır?

MaidSafeCoin ağı otonom ve en önemlisi  merkeziyete bağlı olmadan  çalışır. Ağ sunucularının, sahip olduğu  depolama lokasyonlarıyla veya tanımlanabilir node’ların bir araya gelmesi ile  oluşturulan  bir platform değil; bir Blockchain  alt yapısıda içermemektedir.

MaidSafeCoin Nereden Alınır?

MAID kripto parasını en popüler kripto para borsaları arasında yer alan Poloniex ve Bittrex borsalarından alım ve satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu