Altcoin Haberleri

Maduro : Venezuela “Petro” İçin Petrol ve Altın Satacak

] }

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkenin ulusal kripto para birimi petro için petrol ve ürettiği altının bir kısmını satacağını söyledi.

Maduro Venezuela gazetesi El Nacional’e, ” Venezuela petrolünü petro karşılığında satacağız. Petrol, çelik, demir ve alüminyum satışı için sözleşmeler imzalamıştık ve altının bir kısmını petro için satacağız.” dedi.

İlgili Makaleler

Maduro’ya göre, Venezuela hükümeti kripto para birimini vatandaşların günlük yaşamlarına başarıyla adapte etti. Bir yetkili, Venezuela’daki en az 6 milyon ailenin yeni yıl tatilleri sırasında mal ve hizmet satın almak için ödeme yöntemi olarak petroyu kullandığını söyledi. #PetroApp hashtag’in dün Twitter’da Venezuela’da trend olduğu bildirildi.

Petro, Ekim 2017’de açıklandı ve satışları Şubat 2018’de başladı. TASS haber ajansına göre, bir petronun fiyatı Venezuela’da bir varil petrol fiyatına eşittir. (WTI ham fiyatı şu anda yaklaşık 63 $ ‘dır).

Petro, petrol fiyatına sabitlendikçe Maduro geçtiğimiz günlerde Venezuela’nın kripto para birimini ülkenin depolama tanklarında bulunan yaklaşık 30 milyon varil ham petrolle destekleyeceğini söyledi. Bununla birlikte, rakam, Şubat 2018’de petro lansmanı sırasında açıklanan 5 milyar varilden önemli ölçüde düştü.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu