Luna Vakfı, UST Stablecoin Rezervleri Olarak 1,5 Milyar Dolar Değerinde Ek Bitcoin Satın Aldı

Luna Foundation Guard, kripto ana komisyoncusu Genesis Global Trading ile 1 milyar dolarlık OTC takasını ve kripto hedge fonu Three Arrows Capital'dan kalan 500 milyon dolarlık Bitcoin'i tamamladı.

0

5 Mayıs Perşembe günü, Luna Vakfı, 1.5 milyar dolar değerinde bitcoin satın aldı. Yeni satın alma, LFG’nin UST stablecoin rezervlerini güçlendirmesine yardımcı olacak. Terra USD (UST), Terraform Labs’ın yerel sabit para birimidir. Şimdi 18,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile ilk on dijital varlık listesine ulaştı.

Luna Vakfı Ek Bitcoin Satın Aldı

Luna Foundation Guard, UST istikrarlı paraları için rezerv olarak toplam 10 milyar dolarlık Bitcoin satın alacağını duyurdu. En son satın alma onları hedeflerine daha da yaklaştırıyor. Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon, bu hedefe 2022’nin üçüncü çeyreğinin sonunda ulaşmayı beklediğini söyledi.

En son Bitcoins alımı sırasında, Luna Foundation Guard, kripto para komisyoncusu Genesis ile 1 milyar dolarlık UST ödemelerine karşılık 1 milyar dolarlık OTC takasını tamamladı. Ardından, kripto hedge fonu Three Arrows Capital’dan 500 milyon dolarlık Bitcoins’in geri kalanını satın aldı. Gelişme hakkında konuşan Kwon şunları söyledi:

“İlk kez, bitcoin standardını gözlemlemeye çalışan sabitlenmiş bir para birimi görmeye başlıyorsunuz. Bu yabancı rezervlerin çoğunu dijital bir yerel para birimi biçiminde tutmanın kazanan bir reçete olacağına dair güçlü bir yönlü bahis yapıyor.”

“Jüri hala konuyla ilgili etkinlik konusunda kararsız, ancak bence şu anda her yerde aşırı para basmanın olduğu ve para politikalarının yüksek oranda politize olduğu bir zamanda yaşadığımız anlamda sembolik olduğunu düşünüyorum. sistemleri daha sağlam bir para paradigmasına geri getirmeye çalışmak için örgütlenmek” diye ekledi.

Terra LUNA’nın Yükselişi

Terra’nın yerel kripto para birimi LUNA, Aralık 2021’de fiyatı ilk kez 100 doları aşarak güçlü bir yükselişe tanık oldu. UST stabilcoin’ini Bitcoin rezervleriyle destekleme kararı, projeye daha fazla güç verdi. Luna Foundation Guard, ilk Bitcoin’lerini Aralık 2021’de BTC’nin yaklaşık 48.000 $’dan işlem gördüğü sırada satın aldı.

LFG ile yakın zamanda yapılan bir işleme girerek Genesis, LUNA ve UST’de rezervlerini oluşturuyor. Bu rezervleri, diğer borç alan karşı taraflarla etkileşim kurmak için daha fazla kullanacaktır. Anlaşma aynı zamanda Terra’nın Terra varlıklarını takasta kabul etmekte güçlük çeken karşı taraflara dağıtmasına da izin veriyor. Josh Lim, Genesis Global Trading’in türev ürünleri başkanı şu açıklamalarda bulundu.

“Geleneksel olarak kripto yerel pazar katılımcılarının katıldığı yer ile Terra’nın bunun en ucunda olduğu arasında bir uçurum var, kripto yerel insanlar tarafından kripto yerel insanlar için tasarlandı. Çünkü biz daha çok onların aşina olduğu kurumsal bir karşı taraf olduğumuz için – daha çok yerinde, OTC tarafında ticaret yapıyoruz – bunu büyük boyutta tedarik edebiliyor ve ardından insanlara dağıtabiliyoruz”.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }